Miedź Legnica

Wiktor Pleśnierowicz zasili szeregi Miedzi Legnica

Po objęciu przez Jarosława Skrobacza funkcji trenera Miedzi Legnica, ruszyła od razu maszyna transferowa. Jak informuje na Twitterze użytkownik Janekx89, doskonale zorientowany w rynku transferowym, drużynę z Legnicy ma zasilić 19-letni Wiktor Pleśnierowicz, nazywany “wielkim talentem piłkarskim”. 

Wiktor Pleśnierowicz jest wychowankiem Akademii Piłkarskiej Lecha Poznań ale nigdy nie wystąpił w pierwszym składzie “Kolejorza”, choć zaliczył mecze na niższych szczeblach rozgrywek w barwach Lecha. W minionym sezonie zagrał 8 meczów w młodzieżowej drużynie AS Roma, gdzie został wypożyczony przez klub z Poznania.

Niestety klub z Rzymu nie zdecydował się na przedłużenie umowy z młodym Polakiem. Wszystko jednak wskazuje na to, że “wpadł w oko” komuś w Legnicy, bo jak informuje użytkownik Janekx89, Wiktor Pleśnierowicz ma trafić do Miedzi Legnica na zasadzie transferu definitywnego. Nie są znane jeszcze szczegóły, nie ma też potwierdzenia klubu odnośnie tego transferu.

Jest on jednak bardzo prawdopodobny, bo i Andrzej Dadełło i Jarosław Skrobacz poważnie myślą o znaczącym odmłodzeniu kadry legnickiej drużyny. Dowodem tego jest chociażby sprowadzenie do rezerw Miedzi 20-letniego Artioma Carastoiana, który mimo młodego wieku rozegrał już 24 mecze w mołdawskiej ekstraklasie.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 5

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button