- REKLAMA -
Miedź Legnica

Trwa odmładzanie Miedzi. Paweł Tupaj z 3-letnią umową

Szeregi Miedzi Legnica zasilił kolejny młody piłkarz. To 20-letni Paweł Tupaj, który z legnickim klubem związał się 3-letnią umową. Wychowanek Polonii Chodzież w Miedzi grać będzie na pozycji prawego obrońcy.

20-letni Paweł Tupaj ostatnie dwa sezony spędził w drugiej drużynie Lecha Poznań, awansując z nią do II ligi, a następnie uzyskując utrzymanie na szczeblu centralnym. W minionych rozgrywkach Tupaj rozegrał 29 drugoligowych meczów (wszystkie występy na pozycji prawego obrońcy), zdobywając jedną bramkę i zaliczając pięć asyst. Przed podpisaniem umowy trenował przez tydzień z Miedzią i wystąpił w wygranym przez legniczan 5:1 sparingu z Górnikiem Polkowice.

– Przyciągnął mnie do Legnicy tworzony przez Miedź projekt i ambicja klubu, by za jakiś czas awansować do Ekstraklasy. Oczywiście, także infrastruktura w klubie, która stoi na bardzo wysokim, ekstraklasowym poziomie oraz ludzie, począwszy od dyrektora sportowego, po trenerów i kolegów z drużyny. Wszyscy świetnie mnie przyjęli. Miedź jest dobrym miejscem dla rozwoju młodych zawodników, co pokazuje obecne okienko transferowe, w którym klub postawił przede wszystkim na młodych chłopaków. Myślę, że w Legnicy można się rozwijać, korzystając z warunków jakie tutaj mamy. Na pewno chciałbym wywalczyć sobie miejsce w jedenastce, notując jak najwięcej asyst, a może i bramek, by pomóc Miedzi w kolejnych zwycięstwach

– powiedział Paweł Tupaj po podpisaniu umowy.

To już kolejny młody piłkarz, który w ostatnim czasie stał się skutecznie zrealizowanym celem transferowym Miedzi. Niedawno 3-letnią umowę z Miedzią podpisał supersnajper z Polkowic, czyli 24-letni Michał Bednarski, który w minionym sezonie został królem strzelców II ligi, zdobywając 24 gole w 29 meczach. Wcześniej umowę z Miedzią podpisali też m.in. 19-letni Jędrzej Grobelny (bramkarz), 25-letni Damian Tront (pomocnik), 18-letni Adrian Petk (pomocnik) czy 19-letni Wiktor Pleśnierowicz (obrońca).

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 5

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button