Miedź Legnica

To będzie mecz prawdy. Miedź zagra z Arką Gdynia

Przed nami 4. kolejka Fortuna 1 Ligi, w której piłkarzy Miedzi czeka prawdziwie trudny sprawdzian. Legniczanie wybierają się do Gdyni, gdzie o ligowe punkty powalczą z tamtejszą Arką, czyli spadkowiczem z PKO Ekstraklasy. Początek spotkania o 17.40. Transmisja na kanale Polsat Sport. Sędzią w tym meczu będzie Łukasz Kuźma z Białegostoku.

Miedź Legnica w trzech pierwszych meczach zanotowała 2 zwycięstwa i jedną porażkę. Zwycięstwa te zostały odniesione w dość wysokich rozmiarach, czyli 3:1 z Sandecją oraz 4:0 z Resovią. Oba zespoły jednak raczej nie należą do drużyn z górnej pierwszoligowej półki, zatem dopiero piątkowy mecz z Arką pokaże i sztabowi i zawodnikom w którym momencie znajduje się teraz na nowo budowana Miedź.

Arka Gdynia jako świeży spadkowicz z ekstraklasy jest automatycznym kandydatem do tego, by wrócić do najwyższej klasy piłkarskich rozgrywek w Polsce. Silna kadra, mocne zaplecze finansowe oraz Ireneusz Mamrot na ławce trenerskiej – te czynniki czynią z Arki nie tylko faworyta w potyczce z Miedzią ale i faworyta w całych pierwszoligowych rozgrywkach.

Drużyna z Gdyni rozgrywki rozpoczęła z “wysokiego C”, najpierw gromiąc 4:0 GKS Jastrzębie a potem wygrywając 3:2 z zawsze groźną Puszczą Niepołomice. Póki co Arka i Miedź zajmują odpowiednio 4 i 5 miejsce w tabeli, mając ten sam dorobek punktowy i bramkowy, przy czym gdynianie mają rozegrany o jeden mecz mniej od Miedzi.

Na pewno na gorszej pozycji wyjściowej stoi Jarosław Skrobacz, który miał mniej od Ireneusza Mamrota czasu na pracę z zawodnikami. Jednak i wyniki i gra legniczan, nawet w przegranym meczu z GKS Bełchatów, pokazują jak dobrą pracę w tak krótkim czasie wykonali trener i piłkarze.

Poza tym oprócz tworzenia się zespołu z Legnicy pod względem zgrywania się kolektywu, pod ręką Jarosława Skrobacza do formy dochodzą też indywidualności. Najlepszym zawodnikiem 3. kolejki został nie kto inny jak Joan “Goku” Roman, strzelec 3 bramek dla Miedzi w meczu z Resovią.

Jedno jest pewne. To będzie zacięty pojedynek, wszak obaj trenerzy, Jarosław Skrobacz oraz Ireneusz Mamrot, słyną z ofensywnego stylu. Emocji nie zabraknie, tak samo jak bramek. Pozostaje mieć tylko nadzieję, że legniczanom uda się wbić o jednego gola więcej. Trzy punkty przywiezione z Gdyni, to byłoby coś. Początek spotkania o 17.40. Transmisja na kanale Polsat Sport.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 5

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button