- REKLAMA -
Miedź Legnica

Ślęza Wrocław pierwszym sparingpartnerem Miedzi Legnica

Pierwszym sparingpartnerem Miedzi Legnica w zimowym okresie przygotowawczym będzie występująca w III grupie III ligi Ślęza Wrocław. Żółto-czerwoni po rundzie jesiennej zajmują trzecią pozycję w tabeli.

Szkoleniowcem 1KS-u jest Grzegorz Kowalski, pracujący w Miedzi w sezonie 2004/2005. Najstarszy wrocławski klub prowadzi, z krótką przerwą na pracę w Śląsku Wrocław, od blisko dziesięciu lat. Już wcześniej związany był z żółto-czerwonymi jako szkoleniowiec i piłkarz. W przeszłości w Ślęzie występował również obrońca legniczan Paweł Zieliński.

Bardzo się cieszę, że w końcu wróciliśmy do treningów. Wiadomo, że jest to okres bardzo ciężkich treningów, poprzedzonych testami wydolnościowymi, na których będziemy bazować cały okres. Bardzo się cieszę, że gramy ze Ślęzą. Mam tam wielu znajomych, szczególnie trenera Grzegorza Kowalskiego. Będę mógł spotkać się z nimi w sobotę – mówi Paweł Zieliński.

Ślęza od kilku lat należy do trzecioligowej czołówki. W obecnym sezonie w 18 meczach zgromadziła 38 punktów, wygrywając 11 spotkań, 5 remisując i ponosząc 2 porażki, przy bilansie bramkowym 44:18. 1KS w zeszłym roku przeprowadził się na całkiem nowy obiekt na wrocławskich Kłokoczycach. W skład kompleksu wchodzą dwa boiska typu orlik, stadion główny oraz boisko przykryte balonem. – Kiedy grałem w Ślęzie, można powiedzieć, że była bezdomna. Obecnie na Kłokoczycach powstaje fajny ośrodek. Będę tam pierwszy raz, dlatego sam jestem ciekaw tego miejsca – nie kryje Zieliński.

Legniczanie sobotnim sparingiem zwieńczą pierwszy tydzień okresu przygotowawczego. Drużyna do wspólnych zajęć wróciła w poniedziałek, a w środę przeszła badania wydolnościowe pod okiem dr Bartosza Ochmanna z wrocławskiej Akademii Wychowania Fizycznego.

Indywidualna rozpiska to nie jest to samo, co trening z drużyną. Na pewno było ciężko się przestawić. Zimowy okres przygotowawczy zawsze jest bardzo długi i ciężki. Ale to jest nasza praca i każdy się tego spodziewał. Zasuwamy, żeby jak najlepiej przygotować się do rozgrywek Fortuna 1 Ligi – kończy obrońca Miedzi.

Początek sobotniego meczu o godz. 12:00. Relacja pisana dostępna będzie na naszym klubowym Twitterze. Aby ją śledzić nie trzeba być zalogowanym na portalu.

(źródło: Miedź Legnica)

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 5

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button