Miedź Legnica

Pierwsze takie derby. W niedzielę Miedź zagra z Zagłębiem Lubin

Tego meczu na pewno kibice nie mogą się już doczekać. W najbliższą niedzielę legnicka Miedź podejmie na własnym boisku drużynę KGHM Zagłębie Lubin. To będzie historyczne spotkanie, bo obie drużyny po raz pierwszy zmierzą się w ramach rozgrywek ekstraklasy.

Miedź Legnica i Zagłębie Lubin spotkały się po raz ostatni w rozgrywkach zaplecza ekstraklasy, kiedy to w sezonie 2014/2015 Miedź pokonała w meczu wyjazdowym Zagłębie 2:0, po bramkach Ferugi i Szczepaniaka. W spotkaniu rewanżowym lepsi byli goście z Lubina, którzy po golu Dąbrowskiego wywieźli 3 punkty z Legnicy.

Warto odnotować, że ostatnie zwycięstwo Miedzi z Zagłębiem na własnym boisku miało miejsce… wiosną 1981 roku, jeszcze w ramach III ligi, kiedy to Miedzianka wygrała z lokalnym rywalem 2:0. Na kolejne zwycięstwo piłkarze Miedzi musieli potem czekać aż 33 lata.

Niedzielne derby cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Jak poinformowała oficjalna strona Miedzi Legnica, wejściówki na mecz Miedzi z Zagłębiem Lubin już we wtorek zostały wyprzedane, co oznacza że w niedzielę spodziewać się należy kompletu widzów. Derby w niedzielę, 2 września o godzinie 15.30 na stadionie im. Orła Białego w Legnicy. Transmisja w Canal+ Sport.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button