Miedź Legnica

Nice 1 Liga: Drutex-Bytovia – Miedź 0:2. Fotel lidera zostaje w Legnicy

W meczu 25 kolejki Nice 1 Ligi legnicka Miedź wygrała z Drutex-Bytovią 0:2 i dzięki trzem cennym punktom wywiezionym z Bytowa zachowała pozycję lidera. Zwycięstwo legnickiej jedenastce zapewnili Wojciech Łobodziński i Fabian Piasecki.

Miedź musiała w tym meczu mierzyć się z dwoma przeciwnikami: z piłkarzami z Bytowa oraz z tragiczną płytą boiska. Na tak nierównej nawierzchni główną rolę grał przypadek, mniejszą umiejętności, jednak piłkarze Miedzi chociażby w niedawnym meczu z Wigrami udowodnili, że w każdych warunkach są w stanie wygrywać mecze.

Drużyna gospodarzy przyjęła taktykę mocno defensywną, skupiając się głównie na kontratakach oraz stałych fragmentach gry. Miedź próbowała ataku pozycyjnego, jednak na nierównej murawie dość długo nie dawało to żadnego rezultatu. Dopiero w 34 minucie Wojciech Łobodziński dał powód do radości swoim kolegom. Kapitan Miedzi pozwolił sobie na ponad 20-metrowy rajd i pewnym strzałem daje Miedzi prowadzenie 0:1.

Taki obrót zdarzeń sprawił, że gospodarze, nie mając wiele do stracenia, rzucili się bardziej do ataku, chcąc odrobić straty. Jednak w tym meczu dawała o sobie znak murawa, niedokładność gospodarzy i dobrze dysponowany w tym meczu Łukasz Sapela. Dzięki temu wynik nie zmieniał się aż do 87 minuty, kiedy to Fabian Piasecki pojedynek z bramkarzem gospodarzy rozstrzygnął na swoją korzyść. Jest 0:2 dla Miedzi i takim też wynikiem kończy się to trudne spotkanie.

Wywiezione z Bytowa trzy punkty przedłużają pobyt Miedzi w fotelu lidera Nice 1 Ligi, legniczanie mają na swoim koncie 44 punkty, wyprzedzając drugi w tabeli GKS Katowice o 4 oczka. Miedź ma teraz mało czasu na regenerację sił, bo mecz w Bytowie był początkiem małego maratonu meczowego dla legnickiej drużyny. Już w środę (11 kwietnia) legniczanie rozegrają mecz w Mielcu z tamtejszą Stalą (początek meczu o 19.00) a trzy dni później, w sobotę 14 kwietnia Miedź podejmie drużynę Stomilu Olsztyn.

 

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button