Miedź LegnicaSport

Nice 1 liga: Czy afera w Mielcu pomoże Miedzi wejść do ekstraklasy?

PZPN wszczął postępowanie w sprawie domniemanego nielegalnego pobytu w Polsce piłkarza Stali Mielec Borysa Milekica. Obecnie klub z Mielca gorączkowo stara się przedłożyć wszystkie wymagane dokumenty. Jeśli jednak prawdą okaże się, że gra Milekica w barwach Stali Mielec nie była zgodna z przepisami, klubowi grozi kara w postaci walkowerów z ostatnich 7 meczów, co wywróciłoby tabelę Nice 1 ligi do góry nogami.

nice 1liga

Jeśli Stal Mielec otrzymałoby taka karę, najbardziej skorzysta na niej Miedź Legnica, która w takim wypadku awansowałaby na 2 miejsce w tabeli, premiowane awansem do ekstraklasy. PZPN ma decyzję ogłosić jeszcze przed ostatnią kolejką Nice 1 ligi, póki co w środowy wieczór opublikował jedynie następujący komunikat:

“W związku z pojawiającymi się doniesieniami medialnymi dot. możliwych nieprawidłowości przy legalizacji pobytu w Polsce i zatrudnienia w klubie Stal Mielec zawodnika Borisa Milekića, jak również ze złożonym przez klub Miedź Legnica protestem w sprawie meczu 31. kolejki rozgrywek Nice 1 ligi między drużynami Miedź Legnica Stal Mielec, wszczęte zostało postępowanie wyjaśniające w zakresie możliwości udziału zawodnika w meczach Nice 1 ligi, a klub Stal Mielec został zobowiązany do złożenia stanowiska w sprawie.

Wstępne ustalenia, a w szczególności analiza obowiązujących przepisów, nie potwierdzają informacji, które pojawiły się w mediach, jednakże mając na uwadze znaczenie wyniku postępowania na rozgrywki Nice 1 ligi, niezbędna jest dalsza wnikliwa analiza przedmiotowej sprawy.”

Do sprawy niebawem powrócimy.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button