- REKLAMA -
Miedź LegnicaSport

Miedzianka ma już plan na zimowe przygotowania

W ostatnich dwóch meczach Miedź Legnica nie tylko zanotowała komplet punktów ale i zachowała czyste konto, co dotąd w jej ekstraklasowych bojach było rzadkością. Kibice zapewne oczekiwaliby pojścia za ciosem, jednak przed piłkarzami zimowa przerwa. Miedź wróci do odrabiania strat w tabeli dopiero za 73 dni w meczu z Radomiakiem. Póki co, znamy już plan podopiecznych Grzegorza Mokrego na skuteczne przepracowanie zimowej przerwy.

Podczas specyficznego okresu przygotowawczego drużynę Miedzi Legnica czekają dwie przerwy we wspólnych treningach. Sztab szkoleniowy zaplanował też rozegranie czterech meczów kontrolnych, w tym trzech podczas obozu przygotowawczego w Turcji.

– Po meczu w Zabrzu zespół dostał dwa tygodnie plus kilka dodatkowych dni wolnego. To czas na wypoczynek zarówno fizyczny, jak i psychiczny. Piłkarze mają teraz okazję na krótkie wakacje czy spędzenie czasu z rodziną. Od 2 grudnia zaczynamy mocne przygotowania do rundy rewanżowej. Bardzo często będziemy trenować dwa razy dziennie. Chcemy też w tym czasie rozegrać mecz sparingowy. W okresie świąteczno-noworocznym zawodnicy będą kontynuować pracę indywidualnie. Wrócą do domu, by spędzić czas z rodzinami. Ale nie będzie to już takie wolne jak teraz. Każdy z zawodników otrzyma dostosowaną do swoich potrzeb rozpiskę, by od 4 stycznia skupić się na typowych przygotowaniach do pierwszego meczu z Radomiakiem i dwumeczu z Lechem Poznań. Będzie dużo taktyki i kwestii związanych z przygotowaniem motorycznym. Główna część pracy boiskowej będzie miała miejsce w tureckim Belek, gdzie będziemy mieli najlepsze warunki do tego, by dwa razy dziennie na boisku szlifować formę przed tą trudną rundą i osiągnąć cel, jakim jest utrzymanie – mówi trener Grzegorz Mokry. 

Plan przygotowań Miedzi:

2.12-16.12.2022 – treningi w Legnicy;
10.12.2022 – sparing;
17.12.2022-03.01.2023 – urlopy świąteczno-noworoczne;
4.01 – powrót do treningów w Legnicy;
9.01-19.01.2023 – zgrupowanie w Turcji (3 sparingi: 12, 15 i 18.01);
27.01.2023 – powrót PKO Bank Polski Ekstraklasy (Miedź – Radomiak, godz. 18.00).

FORTUNA 1 LIGA - aktualna tabela

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 5

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button