Miedź Legnica

Miedź w drodze do ekstraklasy. Z Ruchem tylko zwycięstwo

Na siedem kolejek przed końcem sezonu Nice 1 Ligi, legnicka Miedź jest zdecydowanym liderem tabeli. To sprawia że jej awans do najwyższej klasy rozgrywek jest tak blisko, jak nigdy dotąd a słowo “ekstraklasa” w odniesieniu do “Miedzianki” pada już właściwie na każdym kroku.

Miedź jest samodzielnym liderem, mając na koncie 49 pkt, czyli o 3 pkt więcej niż drugi w tabeli GKS Katowice, 4 pkt więcej od Wigier i 5 pkt więcej niż Chojniczanka i Stal Mielec. Nie jest to przewaga bezpieczna, ale biorąc pod uwagę, że konkurenci Miedzi mają już wszystkie mecze zaległe rozegrane, to trzeba przyznać, że jest to przewaga dająca jakieś zalążki komfortu psychicznego.

Tym bardziej, że drużyny, które w tabeli są tuż za Miedzią, prezentują dość nierówną formę, uzyskując często zaskakujące rezultaty i skutkujące częstą zmianą na fotelu wicelidera tabeli. Miedź gra futbol widowiskowy, może nie obfitujący wysokimi zwycięstwami, za to jest to futbol solidny i konsekwentny.

Miedź pracowicie ciuła cenne punkty i biorąc pod uwagę, że teraz w lidze praktycznie wszystkie drużyny “szykują się na Miedź”, to często cieszy nawet 1 zdobyty punkt, jak choćby w ostatnim meczu z Podbeskidziem. Na korzyść Miedzi przemawia też korzystny terminarz i trzeba przyznać, że już tylko jakiś niespodziewany kataklizm może odebrać Miedzi awans do ekstraklasy.

Najbliższym przeciwnikiem Miedzi będzie, skazywany na pożarcie i zmierzający w kierunku 2 ligi, Ruch Chorzów. Drużyna która w zeszłym sezonie grała jeszcze w ekstraklasie, po spadku do Nice 1 Ligi zaczynała z ujemnym saldem -6 punktów, będącym karą za zaległości finansowe. Niestety, niski potencjał piłkarski Ruchu sprawił, że drużyna ta w 27 meczach zdobyła zaledwie 21 punktów i jest raczej murowanym kandydatem do spadku.

Każdy inny wynik niż zwycięstwo Miedzi z Ruchem będzie ogromnym zaskoczeniem, jednak piłka nożna to sport często nieprzewidywalny i piłkarze Miedzi muszą do tego meczu wyjść maksymalnie skoncentrowani, zostawiając w szatni świadomość, że mierzą się z ostatnią drużyną w tabeli. To już pomału ostatnia prosta w drodze do ekstraklasy i na żadne błędy czy niepotrzebne straty nie można sobie pozwolić.

Mecz Miedzi z Ruchem Chorzów w sobotę o godz. 15.00 na stadionie im. Orła Białego w Legnicy. Transmisja na antenie Polsatu Sport oraz na platformie IPLA.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button