Miedź Legnica

Miedź trenuje w Turcji. Dominik Nowak zadowolony

Miedź Legnica ma za sobą pierwszą część przygotowań, podczas której zespół trenował na własnych obiektach. Teraz zielono-niebiesko-czerwoni formę szlifują na zgrupowaniu w Turcji. O dotychczasowej pracy i najbliższych planach trener Dominikiem Nowakiem mówił w rozmowie na oficjalnej stronie klubu.

Za nami krajowy etap przygotowań. Jak ocenia trener pierwsze tygodnie treningów po grudniowej przerwie?

– Przede wszystkim był to czas, w którym musieliśmy pracować nad naszym systemem gry. Robiliśmy to po głębokiej analizie rundy jesiennej. Cieszymy się z tego, jak udało się przepracować ten okres. Na szczęście uniknęliśmy kontuzji. To, co wdrażamy w treningu, kontynuujemy poprzez gry sparingowe. Widzimy postęp, a to jest najważniejsze.

Patrząc na ostatnie sparingi można zauważyć, że trener wciąż poszukuje optymalnego ustawienia i tego, kto z kim będzie najlepiej rozumiał się na boisku. Szczególnie w kontekście zimowych wzmocnień.

– Nie zapominajmy, że ten zespół jeszcze pół roku temu przeszedł gruntowną przebudowę. Odeszło kilkunastu zawodników, a w ich miejsce pozyskaliśmy nowych graczy. Zimą dokonaliśmy kilku korekt w składzie. Zgranie wymaga czasu, a w przerwie zimowej mamy go więcej. Na zgrupowaniu w Turcji możemy spokojnie popracować nad wieloma elementami. Będziemy szukać optymalnego zestawienia. Rywalizacja trwa, każdy w zespole chce grać i jest to bardzo pozytywny sygnał.

Krótko, a w przypadku Marcina Pietrowskiego bardzo krótko nowi zawodnicy są w zespole. Ale widać, choćby po ostatnim meczu z Chrobrym, że dobrze odnaleźli się w drużynie.

– Marcin dobrze się z nami czuje i myślę, że już w Turcji w pełni zaaklimatyzuje się w drużynie. Będzie to też czas na rozmowy z zawodnikami i konsolidację zespołu, żeby wspólnie dążyć do celu i ten cel zrealizować.

Na czym skupiacie się w Turcji?

– Przede wszystkim mamy w planie dużo pracy nad taktyką, stałymi fragmentami i rozegraniem. Jest kilka elementów, które chcemy poprawić jeżeli chodzi o taktykę, organizację gry czy szybkość grania. W Turcji mamy zielone boiska i dobry klimat do pracy. Liczę, że ten potencjał znów zaowocuje tym, że wszyscy będziemy zadowoleni z prezentowanego poziomu i zaangażowania zawodników na boisku.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 32

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button