- REKLAMA -
Miedź Legnica

Miedź Legnica pewna gry w barażach o ekstraklasę

Po przegranej GKS-u Tychy w Olsztynie z tamtejszym Stomilem, Miedź Legnica może być już pewna gry w barażach o ekstraklasę i to na dwie kolejki przed końcem sezonu. Tym samym plan minimum przez podopiecznych Ireneusza Kościelniaka został wykonany.

Po zasłużonej i okazałej wygranej Miedzi z GKS-em Bełchatów 3:0, legniczanie umocnili się na 5 miejscu z dorobkiem 50 punktów. Wystarczyło więc, by w dwóch pozostałych meczach sezonu legniccy piłkarze zdobyli przynajmniej jeden punkt, co gwarantowałoby im grę w barażach. Jednak nikt się nie spodziewał, że GKS Tychy potknie się w Olsztynie, co automatycznie wprowadziło legnicką Miedź do baraży i to na dwa mecze przed końcem rozgrywek.

– Cieszę się, że trener Ireneusz Kościelniak zrealizował pierwszy cel, który przed nim postawiliśmy i że stało się to już na dwa mecze przed końcem rudny zasadniczej. Wspierajmy wszyscy drużynę w kolejnych meczach, by z jak najwyższej pozycji przystąpiła do baraży i osiągnęła sukces, na który wszyscy czekamy – mówi Andrzej Dadełło, właściciel Miedzi Legnica.

Podopiecznym Ireneusza Kościelniaka do rozegrania zostały dwa mecze i nie będą to wcale mecze “o pietruszkę”. Legniczanie nadal muszą walczyć o jak najlepszą pozycję w tabeli, która stanowić będzie pozycję wyjściową przed barażami. Przypomnijmy, że półfinały baraży z udziałem zespołów z miejsc 3-6 i 4-5 zostaną rozegrane we wtorek 27 lipca, a mecz finałowy, w którym zagrają zwycięzcy półfinałów odbędzie się w piątek 31 lipca.

Tymczasem dziś legniczanie Miedź zagrają w Radomiu z tamtejszym Radomiakiem, początek spotkania o 15.30. Transmisja w Polsacie Sport oraz na platformie IPLA TV. Natomiast ostatni mecz w sezonie legniczanie rozegrają 25 lipca na własnym stadionie. Ich przeciwnikiem będzie GKS Jastrzębie. Bilety już w sprzedaży.

 

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 5

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button