Miedź Legnica

Marquitos show! Miedzi do awansu wystarczy już tylko jeden punkt

Grubo ponad 4 tysiące widzów na stadionie im. Orła Białego w Legnicy szykowało się na zwycięstwo Miedzi i fetę z okazji awansu legnickiego zespołu do Ekstraklasy. Zwycięstwo było ale fetę odłożono na mecz z Chojniczanką, bo wprawdzie Miedź wygrała z Pogonią Siedlce 2:0, ale swoje mecze wygrały też Zagłębie Sosnowiec i Chojniczanka. Bohaterem meczu w Legnicy był Marcos García Barreno, czyli Marquitos.

Już przed meczem było wiadomo, że z walki o awans odpadł GKS Katowice (po meczu Miedzi okazało się też, że o awansie może zapomnieć Stal Mielec), w grze jednak pozostało Zagłębie Sosnowiec, które pokonało Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:0 a także Chojniczanka, która dość łatwo poradziła sobie z Chrobrym Głogów, wygrywając 3:0. Taki obrót wydarzeń sprawił, że nawet zwycięstwo z Pogonią Siedlce nie dawało Miedzi awansu i fetę trzeba było przełożyć co najmniej do najbliższego meczu.

Już od pierwszego gwizdka sędziego Dominika Sulikowskiego drużyna Miedzi przystąpiła do forsowania defensywy gości, aczkolwiek pierwsze minuty pokazały, że drużyna z Siedlec to piłkarze dość dobrze wybiegani i nieźle zorganizowani, więc pierwsze akcje legniczan nie do końca się zazębiały. Przewaga Miedzi była jednak na tyle oczywista, że coraz bardziej zanosiło się na pierwszego gola. W 20. minucie lewą stroną pola karnego przedarł się Mateusz Piątkowski i z ostrego kąta próbował pokonać Misztala. Bramkarz Pogoni wybija piłkę ale prosto pod nogi Marquitosa a Hiszpan pewnym mocnym strzałem tuż pod poprzeczkę daje Miedzi prowadzenie 1:0.

Zaledwie 12 minut musieli kibice w Legnicy czekać na okazję, by cieszyć się z kolejnego gola. Po raz drugi jego autorem został Marquitos, który doskonałe podanie od Łobodzińskiego precyzyjnym strzałem w okienko bramki Misztala zamienia na gola i podwyższa wynik na 2:0. Ani przez chwilę piłkarzom Miedzi prowadzenie dwoma bramkami jednak nie wystarczyło, lecz próby Piątkowskiego, Mystkowskiego czy Santany były albo niecelne albo swoim bramkarskim kunsztem wykazywał się bramkarz gości. Druga połowa meczu, mimo licznych okazji z obu stron nie przyniosły zmiany wyniku. Miedź zwycięża Pogoń Siedlce 2:0.

Dodatkowe 3 punkty na koncie Miedzi utrzymują jej przewagę nad pozostałymi drużynami walczącymi o Ekstraklasę, jednak nie dają jej jeszcze 100% pewnego awansu (patrz tabela). Fetę z okazji awansu trzeba odłożyć do niedzielnego meczu z Chojniczanką. Przynajmniej remis w tym meczu i 1 zdobyty punkt już dadzą Miedzi awans do Ekstraklasy na jedną kolejkę przed końcem sezonu, bez oglądania się na wyniki innych. Mecz Miedzi z Chojniczanką w niedzielę, 27 maja o 12.45 na stadionie im. Orła Białego w Legnicy.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button