- REKLAMA -
Miedź LegnicaSport

Koniec laby. Piłkarze Miedzi Legnica wracają dziś do treningów

W piątek 2 grudnia piłkarze Miedzi rozpoczną przygotowania do rundy rewanżowej w PKO Bank Polski Ekstraklasie. Na początek legniczan czeka szereg testów motorycznych. Zimą zielono-niebiesko-czerwoni zamierzają rozegrać cztery mecze kontrolne. Trzy z nich planowane są podczas obozu przygotowawczego w Turcji.

Na starcie, w piątek i sobotę gracze Miedzi odbędą szereg testów motorycznych. Oczywiście wybiegną również na murawę, a w niedzielę rozegrają grę wewnętrzną. Do 17 grudnia zespół pracować będzie na własnych obiektach. W tym okresie drużynę czeka pierwsze w trakcie zimowej przerwy w rozgrywkach spotkanie kontrolne. Legniczanie sprawdzą formę na wyjeździe na tle Górnika Zabrze, z którym kończyli rundę jesienną w PKO Bank Polski Ekstraklasie.

– Przede wszystkim cieszę się, że wracamy do treningów w dobrych nastrojach, które każdemu udzielają się jeszcze po zwycięstwie z Górnikiem. Mimo, że od spotkania minęło już prawie trzy tygodnie, to na pewno ten mecz zostaje w pamięci, daje nam dużo nadziei i jest motywacją do przygotowań, pokazując w którym kierunku musimy iść i jak pracować – mówi trener Grzegorz Mokry.

W dniach 17 grudnia – 3 stycznia zielono-niebiesko-czerwoni mają zaplanowaną świąteczno-noworoczną przerwę we wspólnych treningach, będą jednak pracować indywidualnie, według przygotowanych przez sztab szkoleniowy rozpisek. Od 4 stycznia praca ukierunkowana będzie na pierwsze ligowe mecze w rundzie rewanżowej. W dniach 9-19 stycznia drużyna będzie szlifować formę na zgrupowaniu w Turcji. Piłkarze Miedzi będą mieli zapewnioną stojącą na najwyższym poziomie infrastrukturę treningową oraz boiska o bardzo dobrej nawierzchni. Podczas obozu zespół znad Kaczawy planuje rozegranie trzech meczów kontrolnych.

– Czeka nas bardzo trudny okres przygotowawczy, bo jest on stosunkowo krótki, a do tego przerywany świętami. Mamy wiele rzeczy do poprawy i zrobienia. Cieszy mnie możliwość trenowania i rozegrania trzech meczów kontrolnych z ciekawymi rywalami w dobrych warunkach w Turcji. Bardzo chciałbym, żeby pogoda nam nie przeszkodziła podczas treningów w Polsce, szczególnie w grudniu, gdy będziemy mieli do zrealizowania wiele elementów nie tylko stricte piłkarskich, ale też motorycznych. Jeśli chodzi o typowe przygotowanie techniczno-taktyczne, kluczowe rzeczy będą odbywały się w Turcji, gdzie na zielonych murawach będziemy szlifować taktykę pod pierwsze kolejki ligowe – dodaje szkoleniowiec Miedzi.

27 stycznia o godz. 18 legniczanie domowym starciem z Radomiakiem wznowią zmagania piłkarskiej elity. W nadchodzącym półroczu Miedź rozegra jedno ligowe spotkanie więcej niż większość rywali. Do nadrobienia ma bowiem zaległości z Lechem Poznań.

Plan przygotowań Miedzi:

2.12-16.12.2022 – treningi w Legnicy;
10.12.2022 – mecz kontrolny Górnik Zabrze – Miedź Legnica;
17.12.2022-03.01.2023 – urlopy świąteczno-noworoczne;
4.01 – powrót do treningów w Legnicy;
9.01-19.01.2023 – zgrupowanie w Turcji (3 sparingi: 12, 15 i 18.01);
27.01.2023 – powrót PKO Bank Polski Ekstraklasy (Miedź – Radomiak, godz. 18.00).

FORTUNA 1 LIGA - aktualna tabela

Czy ten artykuł okazał się przydatny?
TakNie
Źródło
Miedź Legnica

Subskrybuj nas na Google News
Bądź na bieżąco z aktualnościami z LegnicyPowiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button