- REKLAMA -
Miedź LegnicaSport

Jest decyzja Komisji Ligi. Miedź Legnica ukarana za zachowanie kibiców

Tuż po meczu Miedzi z Piastem Gliwice, przegranym przez legnicką drużynę 0:1, w szatni piłkarzy doszło do incydentu z udziałem legnickich kibiców. Ta sytuacja, komentowana szeroko w całej Polsce, nie pozostała bez echa też jeśli chodzi o Komisję Ligi. Ta ukarała Miedź karą w wysokości 10 tysięcy zł.

Przypomnijmy, że po przegranym meczu Miedzi z Piastem Gliwice 0:1, grupa kibiców legnickiej drużyny postanowiła wyrazić swoje niezadowolenie z wyników uzyskiwanych przez podopiecznych Grzegorza Mokrego i wdarła się do szatni piłkarzy. Niestety, ta sytuacja nie ograniczyła się jedynie do mocnych słów, doszło także do drobnych rękoczynów. Jak relacjonuje portal Weszlo.com, kibice zdarli koszulkę z Dawida Drachala (choć ten akurat zanotował przyzwoity występ).

W reakcji na ten incydent klub wydał oświadczenie, w którym potępił takie zachowania i zapewnił, że dołoży wszelkich starań, by wspólnie z osobami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo na obiekcie wyjaśnić okoliczności zdarzenia i podjąć odpowiednie kroki, by taka sytuacja nigdy się nie powtórzyła. To jednak nie wystarczyło, bowiem Komisja Ligi postanowiła ukarać klub karą w wysokości 10 tysięcy zł.

Komisja potępia każdą próbę naruszenia nietykalności uczestników zawodów. Próba pomeczowego wtargnięcia do szatni zawodników zasługuje na karę. Był to pierwszy, i mamy nadzieję, że ostatni tego typu incydent na stadionie w Legnicy, jednakże Komisja zastrzegła, że kolejny tak poważny przypadek będzie skutkować znacznie surowszymi sankcjami – powiedział przewodniczący Komisji Ligi.

Miedź Legnica to nie jedyny ukarany klub, kary zostały też nałożone na Lecha Poznań oraz Widzew Łódź. Klub z Poznania ukarano karą finansową w wysokości 20 tysięcy złotych, nałożono też zakaz udziału zorganizowanych grup kibiców gości w jednym najbliższym meczu Ekstraklasy. Kibice Lecha nie będą mogli wziąć także udziału w jednym najbliższym meczu wyjazdowym swojego klubu na stadionie Widzewa. Ponadto klub będzie, zgodnie z odrębnymi przepisami, zobowiązany do pokrycia kosztów naprawy zniszczeń w sektorze gości.

Natomiast na łódzki Widzew nałożono karę finansową w wysokości 30 tys. złotych oraz zakaz udziału zorganizowanych grup kibiców gości w jednym najbliższym meczu Ekstraklasy. Kibice Widzewa nie pojadą także na jedno najbliższe spotkanie z Lechem w Poznaniu.

Czy ten artykuł okazał się przydatny?
TakNie

Subskrybuj nas na Google News
Bądź na bieżąco z aktualnościami z LegnicyPowiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button