Miedź Legnica

Jarosław Skrobacz nowym trenerem piłkarzy Miedzi Legnica

W nowym sezonie Fortuna 1 Ligi Miedź Legnica zagra pod wodzą nowego trenera. Został nim Jarosław Skrobacz, były trener GKS-u Jastrzębie, który wprowadził tę drużynę z III ligi na zaplecze ekstraklasy. Nowy trener podpisał z Miedzią umowę na rok, z opcją przedłużenia o kolejny rok. Asystentami trenera Skrobacza będą Wojciech Łobodziński i Jan Woś.

Kilka dni temu legnicki klub poinformował, że nie przedłużył umowy z dotychczasowym trenerem, czyli Ireneuszem Kościelniakiem. Natychmiast ruszyła lawina domysłów kto mógłby zająć jego miejsce. Zagadka jednak rozwiązała się dość szybko. Już wczoraj pojawiła się pogłoska o tym, że nowym trenerem Miedzi będzie właśnie Jarosław Skrobacz a dziś tę wiadomość już oficjalnie potwierdził legnicki klub.

Wielu stawiało na dużo głośniejsze trenerskie nazwiska. Jarosław Skrobacz ma za sobą już prowadzenie Odry Wodzisław oraz GKS-u Jastrzębie, w którym spędził 4 sezony i wyciągnął ten klub z III ligi na poziom zaplecza ekstraklasy. Czy to jest właśnie ten trener, którego akurat teraz potrzebuje Miedź, by marzenia o grze w ekstraklasie nie były jedynie pobożnym życzeniem kibiców i władz klubu?

Pierwsza liga to bardzo wymagające rozgrywki, a nowy sezon zapowiada się na bardzo trudny i emocjonujący. Dlatego szukaliśmy trenera doświadczonego, który doskonale zna realia tego poziomu rozgrywek, a jednocześnie będzie miał długofalową wizję pracy. Zespoły prowadzone przez trenera Skrobacza grają ofensywnie, agresywnie, z charakterem i są bardzo dobrze zorganizowane. (…) Cieszę się, że trener Skrobacz dołączył do Miedzi. Nie postawiłem mu konkretnego celu sportowego, ponieważ naszym nadrzędnym celem jest teraz gruntowna przebudowa i odmłodzenie zespołu. (…) Już rozpoczęliśmy rozmowy z zawodnikami, których chce pozyskać. Liczymy też na to, że trener przyjrzy się młodym zawodnikom z Akademii, bo lubi i nie boi się pracować z młodymi – tłumaczy Andrzej Dadełło, właściciel Miedzi.

Z tej współpracy cieszy się też sam Jarosław Skrobacz.– Po długiej pracy w Jastrzębiu bardzo ważnym czynnikiem było dla mnie, by w nowym klubie móc skupić się wyłącznie na sprawach sportowych. Miedź organizacyjnie gwarantuje taki komfort pracy. Przed podpisaniem umowy zasięgnąłem zdania kilku trenerów, którzy pracowali tu przede mną i były to bardzo pozytywne opinie. Nie pozostaje mi nic innego jak odwdzięczyć się za te doskonałe warunki i spełniać marzenia kibiców Miedzi – mówi Jarosław Skrobacz. Jakiej Miedzi mogą się spodziewać kibice pod jego wodzą? – Lubię grać ofensywnie, odważnie, bo uważam, że po to gramy w piłkę, żeby strzelać bramki i dawać radość kibicom. Jeśli remisujemy, to wolę 2:2 i duże emocje niż nudne 0:0 – zapewnia nowy trener Miedzi Legnica.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 6

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button