- REKLAMA -
Miedź Legnica

Grzegorz Mokry nie jest już trenerem rezerw Miedzi Legnica

Trener Miedzi II Legnica Grzegorz Mokry rozwiązał kontrakt z klubem za porozumieniem stron. W obecnym sezonie szkoleniowiec notował znakomite wyniki z drugą drużyną zielono-niebiesko-czerwonych, co zostało zauważone przez kluby z wyższych klas rozgrywkowych. Trener Mokry otrzymał ofertę z jednego z drugoligowych zespołów, aspirujących do awansu do Fortuna 1 Ligi.

W szesnastu meczach obecnego sezonu Miedź II Legnica zgromadziła 32 punkty, na co złożyło się 10 zwycięstw, 2 remisy i 4 porażki, przy bilansie bramkowym 32:18. Aktualnie zielono-niebiesko-czerwoni zajmują trzecią pozycję w tabeli III grupy III ligi. Dzięki wzorcowej współpracy sztabów pierwszego i drugiego zespołu, jesienią udało się również wypromować kilku graczy rezerw do drużyny prowadzonej przez trenera Wojciecha Łobodzińskiego, a kolejni młodzi piłkarze Akademii Miedzi uczynili widoczne postępy.

Trener Mokry przez ostatnie miesiąca wykonał świetną pracę w rezerwach Miedzi. Ale rozumiemy, że chce się rozwijać i podjąć nowe wyzwania, dlatego w świetle oferty z wyższej ligi, jaką otrzymał, zgodziliśmy się na rozwiązanie umowy za porozumieniem stron i życzymy mu powodzenia – mówi Tomasz Brusiło, Prezes Zarządu Miedzi.

W ostatnich dwóch meczach rundy jesiennej III ligi Miedź II poprowadzą tymczasowo asystenci trenera Mokrego, z trenerem Rafałem Fościakiem na czele (posiada licencję UEFA A).

Celem zespołu w obecnym sezonie pozostaje utrzymanie w 3 lidze, ale przede wszystkim indywidualny rozwój młodych zawodników, ponieważ jest to dla nas bezpośrednie zaplecze kadry pierwszej drużyny. Najlepsi z nich z czasem będę mieli szansę dołączyć do pierwszego zespołu Miedzi. Taką drogę obraliśmy już jakiś czas temu i chcemy ją kontynuować. Myślę, że zgromadzony dotychczas kapitał punktowy wiosną pozwoli na jeszcze odważniejsze stawianie na młodzież w III lidze – dodaje Brusiło.

Trener Wojciech Łobodziński ogląda bacznie niemal każdy mecz rezerw i chętnie sięga po wyróżniających się tam piłkarzy. Przypomnijmy, że spośród zawodników, którzy w bieżącym sezonie wystąpili już w oficjalnych meczach pierwszej drużyny Miedzi, przez 3-ligowe rezerwy przeszli m.in.: Filip Balcewicz (18 lat), Szymon Stróżyński (19 lat), Tomasz Mamis (19 lat), Mehdi Lehaire (21 lat), Hamza Bahaid (21 lat), Patryk Makuch (22 lata), Ruben Hoogenhout (22 lata), Michał Pojasek (23 lata) i Bruno Garcia (24 lata). Regularnie trenują z pierwszym zespołem Miedzi (choć nie doczekali się jeszcze debiutu) m.in.: Alan Madaliński (16 lat), Wiktor Bogacz (17 lat), Kamil Niewiadomski (20 lat), Igor Lewandowski (20 lat), Byron Burgering (20 lat) czy ostatnio Werick Caetano (22 lata).

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 5


Subskrybuj nas na Google News
Bądź na bieżąco z aktualnościami z LegnicyPowiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button