- REKLAMA -
Miedź Legnica

Fortuna 1 Liga. Czy Chojniczanka postawi się Miedzi?

Dziś w ramach 22. kolejki Fortuna 1 Ligi legnicka Miedź podejmie drużynę Chojniczanki Chojnice. Mecz na stadionie im. Orła Białego rozpocznie się o 16.00 a sędzią tego spotkania będzie Paweł Malec z Łodzi.

Inauguracja wiosennej części pierwszoligowych zmagań piłkarzy Miedzi wszyscy zgodnie określili jako falstart. Piłkarze z Legnicy w meczu z Zagłębiem Sosnowiec byli drużyną aktywniejszą ale mniej skuteczną i przede wszystkim mniej wyrachowaną. Skutkiem tego była dość nieoczekiwana porażka legniczan przed własną publicznością 0:2. Najlepszym piłkarzem tego spotkania w szeregach Miedzi był Kacper Kostorz, który do drużyny dołączył najpóźniej ze wszystkich nowych zawodników.

Na szczęście dość szybko legniczanie otrzymują szansę na rehabilitację. Dziś przed własną publicznością podejmą Chojniczankę Chojnice, czyli ostatnią drużynę w tabeli. Przy czym obecna Chojniczanka to już nie ten sam chłopiec do bicia z jesieni. Podopieczni Zbigniewa Smółki dobrze przepracowali zimową przerwę i na inaugurację rundy wiosennej pokonali drużynę z Niecieczy po bramkach Kuzimskiego i Rajcha. To oznacza, że przed Miedzią kolejny trudny pojedynek z przeciwnikiem, który łatwo skóry nie sprzeda.

Przypomnijmy, że dotychczas obie drużyny grały ze sobą 16-krotnie; cztery razy wygrała Miedź, pięciokrotnie legniczanie przegrali i padło sześć remisów. W rundzie jesiennej sezonu 2019/2020 legniczanie dość łatwo rozprawili się z Chojniczanką na ich własnym terenie 0:3, po bramkach Danielewicza, Ojamy i Mislova. Początek dzisiejszego meczu o godz. 16.00.

Oto lista 20 zawodników, stanowiących kadrę na sobotni mecz z Chojniczanką:

Bramkarze:

1. Łukasz Załuska

32. Mateusz Hewelt

Obrońcy:

2. Marcin Pietrowski

19. Grzegorz Bartczak

23. Paweł Zieliński

25. Nemanja Mijusković

26. Bożo Musa

33. Artur Pikk

44. Adam Chrzanowski

Pomocnicy:

8. Marcos Garcia Barreno

9. Dawid Kort

10. Jakub Łukowski

11. Carlos Heredia

13. Adrian Purzycki

14. Omar Santana

22. Joan Roman

70. Maciej Śliwa

87. Josip Soljić

Napastnicy:

21. Kacper Kostorz

27. Patryk Makuch

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 14

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button