Miedź LegnicaSport

Dominik Nowak nowym szkoleniowcem Miedzi. Nowy trener, nowe nadzieje

dominik nowak

Piłkarze Miedzi Legnica mają nowego trenera. Został nim Dominik Nowak, doskonale znany na Dolnym Śląsku szkoleniowiec. Z legnickim klubem związał się rocznym kontraktem. Jego asystentem będzie Grzegorz Mokry.

Dominik Nowak przez wiele lat był związany z Górnikiem Polkowice, wprowadzając tę drużynę z 4 ligi aż na zaplecze Ekstraklasy. W swojej trenerskiej karierze prowadził też Flotę Świnoujście, z którą walczył o Ekstraklasę, mimo problemów organizacyjnych, z jakimi borykał się wtedy klub.

W 2016 roku został trenerem zespołu Wigry Suwałki, który zajmował wtedy ostatnie miejsce w tabeli. Pod wodzą Nowaka Wigry utrzymały się w 1 lidze, natomiast w poprzednim sezonie była to jedna z wyróżniających się drużyn, która włączyła się w walkę o awans do Ekstraklasy a w Pucharze Polski dotarła do półfinału (w walce o finał PP lepsza była wtedy Arka Gdynia).

Gdziekolwiek Dominik Nowak był trenerem, zawsze prowadzona przez niego drużyna włączała się do walki o najwyższe cele i była dobrze przygotowana do sezonu. Trzeba też przyznać, że Dominik Nowak ma rękę do młodych zawodników, których potrafi nie tylko doskonale wypatrzyć ale i dobrze wprowadzić do pierwszego składu. Ta umiejętność doskonale wpisuje się w nową koncepcję właściciela Miedzi, Andrzeja Dadełło, który chce by w końcu inwestycja w Akademię Miedzi Legnica zaczęła się zwracać a jej wyróżniający się zawodnicy byli pomału wprowadzani do pierwszej drużyny.

Teraz Dominik Nowak rozpoczął kompletowanie składu na nadchodzący sezon, będzie też oglądał mecze grającej w 3 lidze drużyny rezerw Miedzi. Przygotowania do sezonu oficjalnie startują w poniedziałek, 26 czerwca. Trwa przygotowywanie grafiku sparingów jakie w ramach przygotowań rozegra Miedź Legnica.

Foto: miedzlegnica.eu

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button