Miedź Legnica

Czy Miedź Legnica już w sobotę zapewni sobie awans do Ekstraklasy?

Kolejki w Strefie Miedzi i niebywałe zainteresowanie biletami na sobotnią konfrontację z Pogonią Siedlce – wielu kibiców wierzy, że to właśnie wygrana Miedzi w tym meczu da jej awans do Ekstraklasy na dwie kolejki przed końcem sezonu. Tak, to jest możliwe!

Układ w tabeli oraz czysta matematyka są nieubłagane. W tej chwili Miedź Legnica jest liderem, mając na swoim koncie 56 punktów. Drugie w tabeli jest Zagłębie Sosnowiec, które ma o 4 punkty mniej i podobnie jak Miedź, zgłasza swoje aspiracje do Ekstraklasy. Jednak drużyn, które mają szanse na awans, jest znacznie więcej. Niewielką stratę do miejsc premiowanych awansem mają też Stal Mielec, GKS Katowice i Chojniczanka (50 pkt.) ale też szóste i siódme w tabeli drużyny Rakowa Częstochowa i Wigier Suwałki (49 pkt. na koncie – choć oczywiście szanse na awans tych dwóch ostatnich są dość teoretyczne i iluzoryczne).

Zadanie Miedzi wydaje się dość proste – wygrać z Pogonią Siedlce, czyli drużyną, która w tej chwili zajmuje 14 miejsce, z dorobkiem 36 pkt. Zwycięstwo w tym meczu jednak nie da Miedzi w 100% upragnionego awansu do Ekstraklasy – to akurat będzie uzależnione też od wyników meczów drużyn, które mają niewielką stratę punktową do Miedzi. Na szczęście większość tych meczów zostanie rozegranych o wcześniejszych porach: GKS Katowice – GKS Tychy (godz. 15.00), Zagłębie Sosnowiec – Podbeskidzie Bielsko-Biała (godz. 18.00) i Chojniczanka – Chrobry Głogów (godz. 18.00). Mecz Miedzi Legnica z Pogonią Siedlce zaczyna się o 20.00 (o tej samej porze Stal Mielec gra z Drutexem-Bytovią) i wtedy już wszystkie karty będą właściwie na stole.

Biorąc pod uwagę ostatnie wyniki GKS-u Katowice oraz Chojniczanki oraz ich formę, trzeba przyznać, że mogą mieć naprawdę trudną przeprawę ze swoimi przeciwnikami, tym bardziej że drużyny GKS-u Tychy i Chrobrego Głogów to solidne drużyny. Tyle teoretyzowania – praktycznie sytuacja wygląda dość prozaicznie. Piłkarze Miedzi nie mogą oglądać się na innych, kalkulować i analizować tabelę – mają wyjść na mecz z Pogonią Siedlce i ją pokonać. I na wszelki wypadek trzymać w lodówce schłodzonego szampana. To może być gorąca i historyczna sobota – to może być radosna noc. Historia legnickiego futbolu wzbogacić się może o kolejny rozdział – ten z napisem “Ekstraklasa”.

 

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button