- REKLAMA -
Miedź Legnica

Czy będzie wielka feta w Legnicy? Miedź zagra z Chojniczanką o awans

Komplet widzów obejrzy dzisiejsze spotkanie Miedzi Legnica z Chojniczanką Chojnice. Remis lub zwycięstwo da Miedzi pewny awans do Ekstraklasy. Legnica szykuje się zatem do wielkiego świętowania. Początek meczu o 12.45.

Dotychczasowy bilans rywalizacji obu drużyn przemawia na korzyść Chojniczanki: wygrała z Miedzią 5 razy, było 6 remisów i tylko 2 zwycięstwa Miedzi. Legniczanom do awansu w niedzielnym meczu wystarczy remis, ale w drużynie nikt o takim wyniku nawet nie myśli. – Wiemy, jak ważny to jest mecz i że będzie nas wspierał komplet kibiców na trybunach. Grając u siebie, w takim meczu i z takim wsparciem, musimy walczyć o zwycięstwo – podkreśla trener Dominik Nowak.

Sytuacja kadrowa w Miedzi wygląda dość dobrze, trener Nowak będzie miał do dyspozycji prawie wszystkie “mocne karty w swojej talii”. – Pole manewru znów mamy duże. Po kontuzji wrócił do treningów Frank Adu Kwame, a Jonathan de Amo Perez i Fabian Piasecki też już trenują na sto procent. Ciężko pracujemy i zachowujemy spokój, bo zespół jest w dobrej formie i świadomy swoich umiejętności – zapewnia trener Miedzi.

Piłkarze Miedzi mają świadomość, że Chojniczanka też walczy o awans do Ekstraklasy, więc przyjadą do Legnicy po zwycięstwo i tak bardzo potrzebne im punkty. W ostatnim meczu Chojniczanka dość łatwo rozprawiła się z Chrobrym Głogów 3:0. Jednak piłkarze z Chojnic wiedzą, że przyjeżdżają do “Twierdzy Legnica”, w której Miedź ostatni raz przegrała… 23 września 2017 roku (0:1 z Podbeskidziem Bielsko-Biała) i że tutaj zdobyć punkty nie jest łatwo. Szykuje się zatem znakomite widowisko.

Kibice którzy wybierają się na mecz powinni pamiętać, że spotkanie obejrzy komplet widzów, czyli niespełna 6 tysięcy osób. Warto na stadionie pojawić się zatem nieco wcześniej, by uniknąć kolejek przy wejściu na stadion (bramy stadionu będą otwarte już od godz. 10.00). Jeśli wybieramy się na mecz własnym samochodem, warto wziąć pod uwagę dość ograniczoną ilość miejsc parkingowych w pobliżu stadionu, dlatego też pamiętajmy że nieopodal stadionu, przy ul. Bielańskiej, znajdują się dość duże parkingi z których możemy skorzystać.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button