- REKLAMA -
Miedź Legnica

Baraże o awans do ekstraklasy. Miedź powalczy z Radomiakiem

Dziś ruszają mecze barażowe decydujące o tym, która z czterech drużyn zagra w przyszłym sezonie w PKO Ekstraklasie. Legnicka Miedź o tę szansę zagra na początek w Radomiu z tamtejszym Radomiakiem. Drugą barażową parę tworzą Warta Poznań – Termalica Bruk-Bet Nieciecza. Początek meczu w Radomiu o 17.10. Arbitrem spotkania będzie Jarosław Przybył z Kluczborka.

Radomiak to drużyna której kibice Miedzi nie wspominają dobrze. To właśnie piłkarze z Radomia niedawno sprawili Miedzi tęgie lanie, pewnie wygrywając 3:0. Trzeba jednak przyznać, że w przypadku tego meczu legniczanie zaprezentowali się zupełnie bezbarwnie. Teraz okazuje się, że z Radomiakiem nie tylko przyjdzie nam się spotkać w barażach o ekstraklasę ale także w 1/32 Totolotek Pucharu Polski. Więc jeśli już jesteśmy skazani na tę drużynę, warto by znaleźć na nią sposób.

Ireneusz Kościelniak wydaje się dość poważnie traktować ten mecz, także w kategoriach rewanżu za niedawną porażkę. – Cieszę się bardzo, będziemy mieli możliwość zrewanżowania się po nie tak dawnej porażce. Mamy przeciwnika przeanalizowanego. Dla każdego zawodnika, sztabu, trenera, całej drużyny to jest fajna okazja żeby pokazać się z tej lepszej strony i wygrać ten najbliższy mecz – powiedział Ireneusz Kościelniak, trener Miedzi Legnica.

Czy jest szansa na to, że w tym meczu barażowym zobaczymy nieco inną Miedź, bardziej zmotywowaną i przede wszystkim skuteczną? – Jedziemy na pewno dobrze zmotywowani, dobrze przygotowani, na pewno te błędy które popełniliśmy w tym pierwszym meczu będziemy musieli bardzo szybko wyeliminować, już je przeanalizowaliśmy, skorygowaliśmy to, omówiliśmy bardzo szczegółowo, więc to na pewno będzie zupełnie inny mecz, na pewno zespół będzie walczył od pierwszej do ostatniej minuty – zapewnia trener Miedzi.

Miedź w tym sezonie nie zachwycała, wielokrotnie rozczarowywała. Ale kibice są gotowi o tym zapomnieć, o ile drużynie uda się zrealizować założony na początku sezonu cel, czyli awansować do ekstraklasy. Dziś legniczanie muszą zrobić pierwszy krok w tym kierunku i wygrać w Radomiu. Początek spotkania o 17.10. Transmisja na kanale Polsat Sport oraz na platformie IPLA.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 5

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button