Miedź LegnicaSport

21. kolejka Nice 1 ligi: Miedź Legnica – Drutex-Bytovia 2:1

miedz bytovia
Foto: miedzlegnica.eu

W 21 kolejce rozgrywek Nice 1 ligi legnicka Miedź pokonała Drutex-Bytovię 2:1, choć nie było to zwycięstwo, które legniczanom przyszło łatwo.

Mecz nie zaczął się dla Miedzi zbyt dobrze. Już w 12 minucie drużyna Tomasza Kafarskiego przeprowadziła kontrę, którą celnym strzałem zakończył Robert Mandrysz. Legniczanie starali się doprowadzić do wyrównania ale strzały Łobodzińskiego i Forsella albo mijały światło bramki albo były neutralizowane przez obronę drużyny z Bytowa. Najbliżej  doprowadzenia do wyrównania był ten drugi. W 37 minucie na polu karnym sfaulowany został Damian Rasak, w wyniku czego sędzia Dominik Sulikowski podyktował rzut karny dla Miedzi.  Do wykonania “jedenastki” podszedł Petteri Forsell, ale jego strzał wybronił Bieszczad. Do przerwy legniczanie przegrywali 0:1.

Szalę zwycięstwa Miedź przechyliła na swoją stronę dopiero w drugiej połowie. Legniczanie ruszyli do ataku, goście ograniczali się jedynie do sporadycznych kontrataków. Taka sytuacja prędzej czy później musiała przynieść wyrównanie. W 57 minucie Bieszczad fauluje na polu karnym Łobodzińskiego. Sędzia wskazuje jedenastkę, którą, tym razem skutecznie, na gola zamienia Petteri Forsell. Fin czuł w sobie najwidoczniej mocną chęć rehabilitacji za pierwszego zmarnowanego karnego, bo już w 87 minucie, po raz trzeci tego wieczoru, podszedł do wykonania rzutu karnego, podyktowanego za faul  na Vojtusie. Forsell i tym razem wykazał się zimną krwią, podwyższając wynik na 2:1 dla Miedzi. Do końca meczu drużyna Ryszard Tarasiewicza mogła jeszcze wynik podwyższyć, ale strzał Łobodzińskiego minimalnie minął spojenie słupka z poprzeczką

Miedź Legnica zasłużenie wygrała to spotkania, wykazując się duchem walki i determinacją a także dobrą organizacją gry w obronie i ataku. Po tym zwycięstwie legniczanie awansowali na 4 pozycję w tabeli, mając na swoim koncie 33 pkt. i tracąc do prowadzącej Chojniczanki zaledwie 5 punktów.

Kolejny mecz Miedź Legnica rozegra 18 marca w Suwałkach z tamtejszymi Wigrami. Z tą drużyną w zeszłym sezonie przegrali na własnym stadionie 0:1.

Obejrzyj skrót meczu przygotowany przez telewizję Polsat Sport >> Skrót meczu

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button