- REKLAMA -
Miedź Legnica

16. kolejka LOTTO Ekstraklasy: Pogoń Szczecin – Miedź Legnica. Zapowiedź meczu

Przed nami 16. kolejka LOTTO Ekstraklasy. Piłkarzy Miedzi Legnica czeka trudna wyprawa do Szczecina po ligowe punkty. Mecz z Pogonią w niedzielę, 25 listopada o godz. 13.00. Arbitrem spotkania będzie Krzysztof Jakubik z Siedlec.

20 lipca 2018 roku, właśnie meczem z Pogonią w Legnicy, Miedź zadebiutowała w ekstraklasie. Przez większą część meczu była stroną dominującą a swoją dominację przypieczętowała niesamowitym golem Forsella w doliczonym czasie gry. Wtedy Miedź wygrała 1:0, z tym że była to inna Miedź; z Santaną, Marquitosem, Augustyniakiem. Niestety, była to też inna Pogoń, słabo zorganizowana w obronie i ataku.

W niedzielnym meczu rewanżowym zagrają ze sobą zupełnie inne drużyny niż w lipcu. Pogrążona w kryzysie Miedź i będąca na fali wznoszącej Pogoń, prezentująca ładną ale przede wszystkim skuteczną grę.  Najlepszym wyznacznikiem formy, jakie prezentują obie drużyny jest ich miejsce w tabeli – Miedź z dorobkiem 13 punktów zajmuje przedostatnie miejsce, Pogoń jest siódma w tabeli, mając na koncie 9 punktów więcej od Miedzi.

Bilans meczów też niestety nie przemawia na korzyść Miedzi. Legniczanie nie wygrali w lidze od 2 września – zanotowali za to 3 remisy i 4 porażki, w tym 1:4 z Legią, 0:5 ze Śląskiem oraz ostatnio 0:4 z Arką Gdynia. O wiele lepiej wygląda bilans meczowy Pogoni; piłkarze ze Szczecina w ostatnim czasie pokonali Wisłę Kraków (2:1), Zagłębie Lubin (2:0), Wisłę Płock (4:0) i Arkę Gdynia (3:2). Największe wrażenie robi jednak wygrana Pogoni z Lechem 3:0 oraz 2:1 z Legią w ostatniej kolejce. Jedynie Jagiellonii udało się wygrać z “portowcami”.

Trener Dominik Nowak zdaje sobie sprawę z trudnej sytuacji w klubie. – Musimy mocniej popracować nad lepszą organizacją gry w obronie, asekuracją i pojedynkami 1 na 1, bo ostatnio w tym elemencie raziliśmy. (…) Musimy być skoncentrowani i poprawić organizację gry zespołu – stwierdził trener Miedzi. – Jesteśmy w takiej, a nie innej sytuacji i nie możemy załamywać rąk. Mamy tylu zawodników ilu mamy. Z tą grupą piłkarzy także można wykonać bardzo dobrą pracę – dodaje Dominik Nowak.

Zakończyła się właśnie dwutygodniowa przerwa w rozgrywkach, spowodowana przerwą na mecze reprezentacji. Jak ten czas udało się wykorzystać piłkarzom Miedzi i sztabowi szkoleniowemu? – Udało nam się w tej przerwie skonsolidować zespół. Jest to bardzo istotne. Jak wiadomo słabsze wyniki nie budują w piłkarzach świetnej atmosfery. W naszym przypadku drużyna sama się skonsolidowała. Musimy być cierpliwi i spokojni. Najważniejsze, że zespół w tym okresie scalił się jeśli chodzi o bycie razem w trudnych chwilach. W takich gdzie trzeba być razem i trzeba być zespołem. Nam się to udaje i jestem pewny, że również dzięki temu wygramy – powiedział Dominik Nowak na oficjalnej stronie klubu.

Waleczna atmosfera panuje jednak też w obozie Pogoni. – Już teraz wiemy, że niedzielny mecz będzie trudny. W zeszłym roku o tej porze byliśmy w niemal identycznej sytuacji, w jakiej teraz znajduje się Miedź Legnica. Miedź to dobra drużyna. Grają ciekawą piłkę, chcą nią jak najwięcej grać, tak jak i my. Mają pomysł na grę, który starają się zrealizować. Uważam, że tego typu podejście zawsze się opłaca. Nawet ich ostatni pojedynek z Arką Gdynia był intensywny, a wynik nie odzwierciedla przebiegu tego spotkania. Myślę, że będzie to dobry mecz, jesteśmy pełni szacunku wobec przeciwnika – zaznacza Kosta Runjaic na oficjalnej stronie Pogoni.

Nie jest tajemnicą, że w niedzielnym meczu Miedź nadal będzie musiała sobie radzić bez swoich asów; Marquitosa, Santany, Augustyniaka i Bozicia. Ale i w Pogoni mają problemy kadrowe – na pewno nie zagrają Ricardo Nunes, Łukasz Budziłek, Jarosław Fojut, Michał Żyro, Adrian Benedyczak, Soufian Benyamina, Adam Frączczak oraz pauzujący za kartki  Sebastian Kowalczyk. Pod znakiem zapytania stoi też występ Lashy Dvaliego. Jedno jest pewne; Pogoń ma z Miedzią rachunki do wyrównania a Miedź z Pogonią przegrać nie może, inaczej na dłużej zadomowi się w strefie spadkowej.

Mecz Pogoni z Miedzią w niedzielę, 25 listopada o godz. 13.00, na stadionie im. Floriana Krygiera w Szczecinie. Arbitrem spotkania będzie Krzysztof Jakubik z Siedlec. Transmisja na Canal+ Sport.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button