- REKLAMA -
Kolarstwo

Startują 54. „Grody Piastowskie”. Na początek „Gold Lion of Legnica”

Dziś już po raz 54 rozpocznie się Międzynarodowy Wyścig Kolarski „CCC Tour Grody Piastowskie”. Na początek czeka nas kryterium w centrum Legnicy „Gold Lion of Legnica. W sumie kolarzy, prócz czwartkowego kryterium, czekają zmagania na 4 etapach. Wyścig zakończy się 12 maja na mecie w Dzierżoniowie.

Zanim jednak zawodowcy rozpoczną dziś swoje zmagania, kibicom zaprezentują się młodzi kolarze w ramach corocznych „Małych Grodów Piastowskich”. Prezentacja dorosłych zawodników zaplanowana jest na 18.00, natomiast samo kryterium wokół Rynku i Katedry rozpocznie się pół godziny później. Zakończenie dzisiejszego kryterium i dekoracja ok. godz. 20.00.

Prognoza pogody niestety nie ucieszy zawodników. Podobnie jak rok temu deszczowa aura sprawi, że nie będą oni mogli na śliskiej nawierzchni legnickiego Rynku rozwijać maksymalnych prędkości. W kolejnych dniach kolarze przejadą w sumie ok. 450 km i odwiedzą m. in. Polkowice, Głogów, Złotoryję, Chojnów, Jawor, Nową Rudę, Bielawę oraz Dzierżoniów.

Przypomnijmy że Grody Piastowskie po raz pierwszy zorganizowano w 1966 roku, w ramach obchodów Tysiąclecia Państwa Polskiego. Impreza dość szybko zyskała na znaczeniu i stała się ważnym miejscem na kolarskiej mapie Polski. W wyścigu ścigały się takie gwiazdy kolarstwa jak Ryszard Szurkowski, Tadeusz Mytnik, Stanisław Szozda czy Zenon Jaskuła.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 1

Czy ten artykuł okazał się przydatny?
TakNie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button