Sport

Karol Welter zawalczy na gali w Legnicy. To będzie Krwawy Piątek

Grupa MB PROMOTIONS powraca i zorganizuje galę boksu zawodowego już po raz siedemnasty. Tym razem kibice czołowych, polskich pięściarzy oglądać będą na ringu w Legnicy.

Taka lokalizacja gali to ukłon promotora Mateusza Borka w stronę Karola Weltera 14-1, pochodzącego właśnie z Legnicy którego kariera w ostatnich kilkunastu miesiącach nieprawdopodobnie przyspieszyła. Welter zdjął ostatnio kilka cennych skalpów (Szymański, Rivera, Gibadło, Bulmeistars) i się nie zatrzymuje.

W Legnicy Weltera zobaczymy w walce wieczoru na dystansie 10 rund. Jego rywalem będzie potwornie mocno bijący Kazach Vishan Kurkaev 11-1, który z dwunastu stoczonych walk przegrał tylko raz.

– Jestem podekscytowany. W końcu stoczę walkę u siebie. Do tego mam walkę wieczoru. Zobaczycie czym jest atmosfera w Legnicy – mówi Welter i dodaje: czuję, że to jest mój czas. Ścigam marzenia. Chcę coraz lepszych rywali. Kurkaev jest niebezpieczny, dysponuje nokautującym ciosem i dlatego będzie trzeba uważać od pierwszego gongu. Najmniejszy błąd będzie drogo kosztował. Ale mamy z trenerem Chabrosem plan na Kazacha. Jaki? Zapraszam w Krwawy Piątek do hali w Legnicy. Wtedy się przekonacie.

W co – main evencie kibice na Dolnym Śląsku obejrzą Damiana Wrzesińskiego 26-3-2, który w maju po heroicznym boju przegrał walkę o mistrzostwo świata IBO w Belfaście na punkty z Brytyjczykiem Anthonym Cacace. 35 – letni pięściarz ze Złotowa nie ma czasu i szybko chce kolejnych wielkich walk. Zatem wygrana Wrzosa w Legnicy jest po prostu obowiązkiem. A rywal nie jest wcale łatwy. W ringu Wrzos spotka się z Argentyńczykiem Facundo Arce 17-11-2, który boksował między innymi z Ulysse Juniorem, Sultanem Zaurbekiem czy Yurikiem Mamedovem.

W Krwawy Piątek powrót zaliczy także Kamil Młodziński 16-5-4, którego z powodu kontuzji nie było między linami szesnaście miesięcy. Przeciwnikiem Młodzińskiego jest Kolumbijczyk Victor Julio 16-8.

Kartę uzupełnią młodzi zawodnicy z Dolnego Śląska.

Damian Gurtatowski 1-0, którego liczni fani zrobili furorę podczas ostatniej gali we Wrocławiu zmierzy się z również niepokonanym Oliverem Chudzikiem 1-0.

A rywalem zawodowego żołnierza Piotra Motyki 1-1 będzie Gracjan Rutkowski 3-0.

Ponadto na karcie znalazł się sparingpartner Usyka i Billama – Smitha junior ciężki Deevorn Miller 3-1 i debiutant, podopieczny bohatera walki wieczoru Karola Weltera – Szymon Piersiak 0-0.

Krwawy Piątek MB BOXING NIGHT XVII BLOODY FRIDAY nadchodzi. W Legnicy krwi, emocji, zaciętości i piękna boksu z pewnością nie zabraknie.

Transmisję gali przeprowadzi TVP SPORT. Transmisję ceremonii ważenia Kanał Sportowy. Bilety są dostępne na stronie: eBilet.pl

 

HALA WIDOWISKOWO-SPORTOWA UL. LOTNICZA 52, LEGNICA

26.10 czwartek

WAŻENIE PRZED MB BOXING NIGHT XVII- “BLOODY FRIDAY” – WSTĘP WOLNY DLA MEDIÓW

godz.18:00 – transmisja YOU TUBE KANAŁ SPORTOWY

 

27.10 piątek

GALA MB BOXING NIGHT XVII – „BLOODY FRIDAY”

godz.19:00 – pierwsze 2 walki –  transmisja YOU TUBE TVP SPORT

godz.20:05 – transmisja w TVP SPORT i sport.tvp.pl

 

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Pokaż więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button