Akademia Miedzi

Akademia Miedzi stawia na nowy model indywidualizacji szkolenia

Kolejną nowością, która już niedługo zafunkcjonuje w Akademii Piłkarskiej Miedzi Legnica będzie nowy model indywidualizacji procesu treningowego. Program ten będzie oparty przede wszystkim na dwóch fundamentach – treningu międzyformacyjnym i treningu pozycyjnym.

Od nowego sezonu szkoleniowego w Akademii Piłkarskiej Miedzi Legnica pojawią się kolejne nowości. Proces szkolenia młodych zawodników będzie oparty również na treningu międzyformacyjnym oraz na treningach pozycyjnych. Dzięki wprowadzeniu tych dwóch typów zajęć, nacisk na rozwój jednostki w procesie treningowym będzie jeszcze skuteczniejszy.

Treningiem międzyformacyjnym i pozycyjnym chcemy zdecydowanie wyeksponować jednostkę oraz szczegółowo wejść w mikrotaktykę. W treningu zespołowym sztaby szkoleniowe pracują z większą liczbą zawodników, dlatego może brakować możliwości odpowiedniego kształtowania jednostki. Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom wynikającym z naszej idei szkolenia, dlatego dwie jednostki z tygodniowego planu trenigowego przeznaczymy na pracę w mniejszych grupach, w formie fragmentów i scenariuszy gry, co pozwoli nam eksponować indywidualne umiejętności zawodników

wyjaśnia szczegółowo Tomasz Syska, p.o. dyrektora Akademii Miedzi.

Trening miedzyformacyjny będzie odbywał się raz w tygodniu w układzie popołudniowym. Sztaby szkoleniowe dostosują treść treningu do rocznego planu pracy, z uwzględnieniem danych scenariuszy gry. Zajęcia będą połączeniem pracy konkretnych formacji, np. ataku z obroną w danych fragmentach gry. Celem treningu międzyformacyjnego będzie wyposażenie zawodników i formacji w narzędzia do rozwiązywania danych sytuacji meczowych zgodnie z założeniami modelu gry Akademii Miedzi. Szczególnie ważna będzie tu własna kreatywność zawodników oraz zachowanie przeciwnika.

(źródło: Miedź Legnica)

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 5

Pokaż więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button