- REKLAMA -
AktualnościTransport kolejowy

Pociąg “na żądanie” m. in. w Nowej Wsi Legnickiej

Koleje Dolnośląskie jako pierwsze w Polsce wytypowały na swoich liniach przystanki, na których pociągi będą zatrzymywać się na żądanie pasażerów. Ten pilotażowy program wystartował 15 grudnia, wraz z obowiązywaniem nowego rozkładu jazdy.

Przystanki “na żądanie” testowane są w Nowej Wsi Legnickiej, na linii D5 (Legnica – Kudowa Zdrój) oraz w Krzyżowej, na linii D16 (Wrocław Główny – Bielawa Zachodnia). Przystanki te w przypadku plakatowego rozkładu jazdy oznaczone są czarnymi trójkącikami a na peronach zamontowano już specjalne piktogramy.

Pasażerowi, którzy zamierzają wsiąść do pociągu na przystanku, który oznaczony jest jako „postój na żądanie”, muszą na przyjazd pociągu oczekiwać w miejscu widocznym dla maszynisty. Natomiast zamierzający wysiąść z pociągu na przystanku “na żądanie”, muszą zgłosić ten fakt pracownikowi drużyny konduktorskiej, najpóźniej na stacji poprzedzającej przystanek oznaczony jako „postój na żądanie”.

Koleje Dolnośląskie zapowiadają, że po zakończeniu fazy pilotażowej i zebraniu doświadczeń przystanki na żądanie pojawią się także na innych liniach oraz u innych przewoźników.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 104

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button