- REKLAMA -
Legnica 112

Złodzieje elektronarzędzi w rękach legnickiej policji

Pracownicy ochrony jednej z sieci marketów budowlanych w Legnicy ujęli dwóch mężczyzn, którzy wspólnie i w porozumieniu dokonali kradzieży elektronarzędzi w postaci wiertarko-wkrętarki znanej markowej firmy oraz latarki. Straty jakie poniósł właściciel firmy to niemal 600 zł. Teraz za dokonanie przestępstwa wspólnie odpowiedzą przed Sądem, który może orzec karę do 7,5 roku pozbawienia wolności.

Pracownik jednego ze sklepów budowlanych na terenie miasta powiadomił Komendę Miejską Policji w Legnicy o tym, że na terenie marketu ujął dwóch sprawców przestępstwa. Mężczyźni przyszli z zamiarem kradzieży elektronarzędzi i swój plan zrealizowali. Niestety nie przewidzieli, że zostaną zatrzymani. Posiadali przy sobie torby, do jednej z nich włożyli wiertarko-wkrętarkę a do drugiej latarkę. Nie płacąc za posiadany towar, przekroczyli linię kas. Tam czekał na nich pracownik ochrony, który przekazał 22-latka i 29-latka w ręce Policji.

Jak się okazało złodziejski proceder nie był jednorazowy. Oboje usłyszeli już zarzut kradzieży w warunkach powrotu do przestępstwa, za które wcześniej odbywali karę pozbawienia wolności. Teraz ponownie mogą trafić za kratki a maksymalny wymiar kary to 7,5 roku pozbawienia wolności – dodaje mł.asp. Anna Grześków z legnickiej policji.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 5

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button