- REKLAMA -
Legnica 112Policja

Złodziej perfum i zabawek już w rękach legnickiej policji

Nawet 7,5 roku pozbawienia wolności grozi 48-latkowi za kradzieże w legnickich sklepach. Jak się okazało, mężczyzna działał w recydywie, gdyż w 2021 roku odbywał karę pozbawienia wolności za podobne przestępstwa.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Legnicy w wyniku pracy operacyjnej ustalili sprawcę kradzieży perfum i zabawek w legnickich sklepach. Jak się okazało, to  48-letni mieszkaniec Legnicy, który w lipcu i sierpniu dokonał kradzieży w drogerii i w sklepie z zabawkami.  Jego łupem padły zabawki i perfumy na łączną kwotę ponad 1100 zł.

Mężczyzna działał w recydywie, gdyż w 2021 roku odbywał karę pozbawienia wolności za podobne przestępstwa. Legniczanin usłyszał już zarzuty kradzieży w warunkach powrotu do przestępstwa. Teraz będzie odpowiadał przed sądem – informuje mł. asp.  Anna Tersa z legnickiej policji.

Za kradzież grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności, natomiast za popełnioną w warunkach recydywy, sąd może orzec karę zwiększoną o połowę.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 5

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button