- REKLAMA -
Legnica 112

Zatrzymano poszukiwanego kierowcę z trzema zakazami

Wczoraj policjanci zatrzymali kierującego Audi, który kierował pojazdem zakaz kierowania pojazdem pomimo trzech aktywnych sądowych zakazów. Okazało się również, że jest poszukiwany celem odbycia kary 4 miesięcy pozbawienia wolności. Teraz za swoje czyny odpowie przed Sądem.

Dzięki angażowaniu się policjantów legnickiej Policji w poprawę bezpieczeństwa na drogach, codziennie eliminowani z dróg są nie tylko nietrzeźwi kierujący, ale również osoby, które pomimo braku uprawnień do kierowania lub jak w tym przypadku orzeczonego sądowego zakazu kierowania, decydują się wsiąść za kółko.

Przykład ten pokazuje, jak niezwykle ważne jest przeprowadzanie codziennych kontroli drogowych, do których często podchodzimy sceptycznie. Pamiętajmy, że policjanci nie zawsze wiedzą, z jaką osobą mają do czynienia podczas kontroli drogowej, dlatego stale muszą wykazywać się czujnością i ostrożnością – powiedziała podkom. Jagoda Ekiert z legnickiej policji.

Przypominamy, że za kierowanie pojazdem pomimo aktywnego sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 5

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button