Legnica 112Policja

Wysłano za nim 2 listy gończe. Seryjny oszust w rękach legnickiej policji

Legniccy policjanci zatrzymali poszukiwanego od roku mężczyznę. Za 41-latkiem zostało wydanych 15 podstaw poszukiwawczych, w tym dwa listy gończe. Ponadto mężczyzna posiadał przy sobie środki odurzające.

Legniccy policjanci z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego podczas pełnienia nocnej służby na terenie miasta zwrócili uwagę na nienaturalnie zachowującego się mężczyznę, który był nerwowy i nad wyraz pobudzony.

Po sprawdzeniu 41-latka w policyjnych systemach informacyjnych okazało się, że jest on od roku poszukiwany 15 podstawami poszukiwawczymi na terenie całego kraju. Za mężczyzną zostały wydane dwa listy gończe i trzynaście ustaleń miejsca pobytu, między innymi w związku z oszustwami na portalach internetowych – relacjonuje mł. asp. Anna Tersa z legnickiej policji.

Dodatkowo policjanci ujawnili przy nim zawiniątko z folii aluminiowej z zawartością krystalicznej substancji. Po przebadaniu tejże substancji okazało się, że jest to metamfetamina.

Podczas pracy z zatrzymanym mężczyzną legniccy funkcjonariusze udowodnili mu dodatkowo szereg oszustw dokonywanych na portalu sprzedażowym, gdzie pokrzywdzonymi są mieszkańcy powiatu legnickiego. Mężczyzna usłyszał już zarzuty za posiadanie środków odurzających i oszustwa. Teraz będzie odpowiadał przed sądem.

Oszustwo zagrożone jest karą od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 5

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button