Legnica 112Policja

Wyrodny wnuczek systematycznie okradał swoją babcię

Zarzut dokonania 70 włamań na konto bankowe usłyszał 27-letni legniczanin, który ukradł własnej babci kartę bankomatową i przez miesiąc płacił nią za zakupy. Proceder przerwała właścicielka, kiedy zorientowała się, że wnuczek ją okrada. Śledczy Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu przedstawili zatrzymanemu zarzuty, za które kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy miejskiej Policji w Legnicy zatrzymali 27-letniego legniczanina, który przez ponad miesiąc posługiwał się uprzednio skradzioną kartą bankomatową swojej babci. Kiedy kobieta się zorientowała, że jest okradana przez wnuczka, powiadomiła o tym fakcie policję.

Kilka dni po przyjęciu zawiadomienia, policjanci zatrzymali 27-latka. Na podstawie zebranego materiału dowodowego w sprawie, śledczy udowodnili zatrzymanemu dokonanie 70 kradzieży z włamaniem na konto bankowe. Straty jakie spowodował na szkodę własnej babci wynoszą ponad 2600 zł. Za popełnione przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności

– poinformowała mł. asp. Anna Tersa z legnickiej policji.

Przypominamy, że jeśli znajdziemy jakiekolwiek dokumenty imienne, czy karty płatnicze, należy je zwrócić właścicielowi (jeśli istnieje taka możliwość), zwrócić do właściwego organu wydającego dokument albo przekazać do biura rzeczy znalezionych (biuro ma obowiązek przekazać je policji). Karty płatnicze i kredytowe najlepiej przekazać do banków, które mogą bardzo szybko uchronić właściciela do utraty środków pieniężnych.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 6

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button