- REKLAMA -
Legnica 112Straż Pożarna

Wyciek kwasu solnego przy ul. Nowodworskiej w Legnicy

W dniu 5 stycznia o godzinie 9:58 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Legnicy wpłynęło zgłoszenie o rozszczelnieniu się zbiornika o pojemności 1000 litrów zawierającego stężony kwas solny.

Zdarzenie miało miejsce na placu manewrowym jednego z zakładów znajdujących się przy ul. Nowodworskiej w Legnicy. Do działań zadysponowano niezwłocznie Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Chemicznego i Ekologicznego “Legnica-2”. Po dotarciu na miejsce działań stwierdzono, że doszło do rozszczelnienia zbiornika znajdującego się w przestrzeni ładunkowej samochodu dostawczego.

Po zabezpieczeniu i wyznaczeniu strefy działań strażacy zabezpieczeni w ubrania gazoszczelne ściągnęli zbiornik z pojazdu i umieścili go na utwardzonym placu. Następnie uszczelniono zbiornik, a żrącą ciecz przepompowano do innego pojemnika. Kwas znajdujący się w przestrzeni wokół zbiornika (ok. 100 metrów kwadratowych) został zneutralizowany przy użyciu wapna.

Sprawne działania strażaków spowodowały, że ok. 900 litrów kwasu nie przedostało się na zewnątrz zbiornika. W zdarzeniu nie było osób poszkodowanych.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Źródło
PSP Legnica

Subskrybuj nas na Google News
Bądź na bieżąco z aktualnościami z LegnicyPowiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button