- REKLAMA -
Legnica 112

Włamali się do piekarni i ukradli… 5 wiaderek z marmoladą

Policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Legnicy zatrzymali dwóch 31-latków, którzy postanowili włamać się do piekarni, aby zaspokoić głód. Mężczyźni skradli pięć wiaderek z marmoladą i 5 kg worków z żurawiną. Swoim łakomstwem spowodowali straty w wysokości 500 złotych. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Około godziny 2:15 Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Legnicy został poinformowany o włamaniu do magazynu piekarni. Zgłaszającego, zaniepokoił dobiegający hałas z pomieszczenia magazynowego. Niezwłocznie, pod wskazany adres, udali się funkcjonariusze kryminalni Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu. Policjanci na miejscu zauważyli odgiętą kratę zabezpieczająca wejście, do magazynu piekarni i porozrzucaną mąkę oraz marmoladę.

Ślady rozrzuconych na ziemi produktów spożywczych doprowadziły kryminalnych do znajdującej się obok klatki schodowej. Kiedy policjanci weszli do środka, zauważyli siedzących na schodach mężczyzn, którzy rękoma zajadali marmoladę z wiaderka. Łasuchami okazali się być 31-letni mieszkańcy Legnicy. Funkcjonariusze znaleźli przy nich pięć wiaderek z marmoladą, 5 kg. worków z żurawiną, mąkę, kaszę manną oraz blaszki do ciasta.

Zatrzymani, od razu przyznali się do włamania. W rozmowie z policjantami mężczyźni tłumaczyli swój czyn tym, że chcieli po prostu zaspokoić swój głód. Spowodowane przez łakomczuchów straty wyceniono na blisko 500 zł. Za słodkie przestępstwo 31-latkom grozi kara do 10 lat więzienia – mówi mł.asp. Jagoda Ekiert z legnickiej policji.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 5

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button