- REKLAMA -
Legnica 112

Wielbiciel cudzego mienia zatrzymany przez legnickich policjantów

Legniccy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku mężczyznę, który włamał się do samochodu zaparkowanego na ulicy Wrocławskiej w Legnicy. Mężczyzna został zatrzymany w trakcie demontażu radia samochodowego. O dalszym losie 22-latka zadecyduje sąd. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W miniony piątek o godzinie 23.00 dyżurny legnickiej policji otrzymał zgłoszenie, że na ulicy Wrocławskiej w Legnicy, młody chłopak siedzi w zaparkowanym samochodzie i coś robi przy radiu. Natychmiast na miejsce wysłano patrol. Policjanci Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego udali się w miejsce zgłoszenia, gdzie zastali mężczyznę, który faktycznie siedział na miejscu kierowcy i demontował radio samochodowe.

Legniczanin od razu tłumaczył się policjantom, że kolega poprosił go o zamontowanie radia w jego pojeździe. Jednak funkcjonariusze dobrze znając 22-latka i jego przestępczą przeszłość związaną m.in. z włamaniami i kradzieżami, nie dali się nabrać na jego tłumaczenia. Podejrzenia policjantów co do kłamstwa mężczyzny, szybko się potwierdziły. Na miejscu pojawił się właściciel samochodu, który kompletnie nie znał legniczanina przebywającego w jego pojeździe i nie prosił nikogo o zamontowanie czy też demontowanie radia samochodowego.

22-letni legniczanin został zatrzymany i piątkową noc spędził w areszcie. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Policja Legnica / mł.asp. Jagoda Ekiert

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button