Legnica 112Policja

W Legnicy zabezpieczono nielegalne automaty do gier hazardowych

Policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą, Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu wspólnie z funkcjonariuszami Urzędu Celno-Skarbowego w Legnicy zabezpieczyli sześć nielegalnych automatów do gier hazardowych na terenie miasta. Ponadto ujawniono narkotyki. Zgodnie z przepisami za posiadanie nielegalnych automatów w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grożą kary w wysokości 100 tys. zł od jednego automatu, natomiast za organizowanie gier hazardowych, poza wysoką grzywną, grozi również kara pozbawienia wolności do lat 3 lat.

W walentynkowy wieczór policjanci Komendy Miejskiej Policji w Legnicy zajmujący się zwalczaniem przestępstw gospodarczych i przeciwko mieniu przeprowadzili wspólne działania z funkcjonariuszami Urzędu Celno-Skarbowego w Legnicy.

W wyniku zaplanowanej akcji policjanci siłowo weszli do jednego z mieszkań na terenie Legnicy, w którym miały być organizowane gry na automatach hazardowych bez wymaganego zezwolenia. W momencie wejścia kontrolujących do lokalu 5 z 6 urządzeń było włączone do prądu i gotowe do pracy. Na maszynach zainstalowane były gry o charakterze losowym prowadzone w celach komercyjnych na organizowanie, których wymagana jest koncesja niezbędna do prowadzenia kasyna. Przeprowadzone przez policjantów i celników na miejscu eksperymenty procesowe potwierdziły, że są to automaty działające w sprzeczności z przepisami ustawy o grach hazardowych

– relacjonuje kom. Jagoda Ekiert z legnickiej policji.

Podczas przeszukania pomieszczeń policjanci ujawnili i zabezpieczyli narkotyki. Po przeprowadzeniu wstępnych badań przy użyciu testerów okazało się, iż zabezpieczona substancja to metamfetamina. W trakcie czynności na miejscu zabezpieczono gotówkę.

Urządzanie i prowadzenie gier hazardowych jest regulowane i nadzorowane przez państwo, jako szczególnie wrażliwe ze względów społecznych i ekonomicznych, niosące realne zagrożenie uzależnienia od hazardu. Zarówno właścicielowi jak i osobie udostępniającej lokal grozi wysoka grzywna oraz kara pozbawienia wolności do lat 3. Teraz śledczy ustalają, jakie straty poniósł Skarb Państwa w związku z nielegalną działalnością salonu gier.

Pomimo surowych konsekwencji nadal znajdują się osoby, które trudnią się tego typu procederem i wynajmują do tego swój lokal. Policjanci i celnicy będą bezwzględni w ujawnianiu i zwalczaniu tego rodzaju przestępstw.

 

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 5

Źródło
Policja Legnica
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button