Legnica 112

Uwaga na złodziei podających się za pracowników spółdzielni

Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Legnicy ostrzegają przed kradzieżami pieniędzy na „pracownika spółdzielni”. Wczoraj w wyniku kradzieży mieszkaniec Chojnowa stracił ponad 9 tys. złotych. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności i czujności, wpuszczajmy do swoich mieszkań jedynie osoby, które są nam dobrze znane. Pamiętajmy, że spółdzielnie informują wcześniej o wizytach swoich pracowników.

O tym jak działają przestępcy przekonał się wczoraj chojnowianin, który wpuścił do mieszkania osoby podające się za pracowników spółdzielni.

Mężczyźni oświadczyli, że są pracownikami spółdzielni i kontrolują stan czystości wody. W tym celu jeden z oszustów poprosił seniora o odkręcenie wody pod prysznicem i przytrzymanie słuchawki. W momencie, kiedy 88-latek słuchał wydawanych pleceń w łazience, przestępcy dokonali kradzieży drogocennej biżuterii w pokoju. Straty, jakie poniósł pokrzywdzony opiewają na kwotę ponad 9 tysięcy złotych – informuje asp. Anna Grześków z legnickiej policji.

Pamiętajmy o tym, aby po żadnym pozorem nie wpuszczać do mieszkań nieznanych osób. Właściciele wynajmowanych lokali, administracja, czy spółdzielnie mieszkaniowe zawsze informują odpowiednio wcześniej o wizytach swoich pracowników. Oszuści i złodzieje bez wahania wykorzystają wszystkie możliwe środki i sposoby, aby się nieuczciwie wzbogacić.

Apelujemy szczególnie do młodych ludzi, aby rozmawiali ze swoimi rodzicami i dziadkami przekazując im najważniejsze informacje na temat bezpieczeństwa i występujących zagrożeń po to, by unikać sytuacji, w których nie jednokrotnie mogą stracić oszczędności swojego życia.

(źródło: Policja Legnica)

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 5

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button