Legnica 112Policja

Trzeźwy Poranek nie do końca trzeźwy. Policja podsumowała swoje działania

Legnicka drogówka podsumowała poniedziałkowe działania pod nazwą „Trzeźwy Poranek”. Od wczesnych godzin porannych funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy sprawdzali stan trzeźwości kierujących. Mundurowi skontrolowali 997 osób. Ujawniono 2 kierujących w stanie nietrzeźwości i 2 po użyciu alkoholu.

Działania pn. „Trzeźwy Poranek” miały na celu ujawnienie i wyeliminowanie z dróg nietrzeźwych kierowców. Akcja trwała od wczesnych godzin porannych. W tym czasie policjanci  z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy sprawdzali stan trzeźwości kierujących na terenie Legnicy i powiatu legnickiego.

Przebadano łącznie 997 użytkowników dróg. Mundurowi ujawnili 2 kierujących w stanie nietrzeźwości i 2 po użyciu alkoholu. Nietrzeźwi kierujący zostali zatrzymani do kontroli drogowej o godz.6:00 na terenie gminy Miłkowice i Legnicy. To 52-letni mieszkaniec gminy Chojnów, który miał 0,66 promila alkoholu w wydychanym powietrzu oraz 59-letni legniczanin z wynikiem 0,54 promila alkoholu

– mówi mł. asp. Anna Tersa z legnickiej policji.

Kierujący po użyciu alkoholu, czyli w stężeniu poniżej pół promila to 46-letni mieszkaniec gminy Miłkowice oraz 30-letnia mieszkanka gminy Chojnów.

Przypominamy, że za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odurzających grozi grzywna, kara ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do 2 lat oraz zakaz prowadzenia pojazdów nawet do lat 15. Natomiast za kierowanie w stanie po użyciu alkoholu, oprócz zakazu prowadzenia pojazdów, sąd może zastosować karę grzywny lub aresztu.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 5

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button