- REKLAMA -
Legnica 112Policja

“Trzeźwy poranek”. Kierowcy pod bacznym okiem legnickiej drogówki

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy już od wczesnych godzin porannych prowadzą działania pod nazwą TRZEŹWY PORANEK, które ukierunkowane są na przeprowadzenie kontroli maksymalnej ilości kierowców i zatrzymanie tych, którzy prowadzą pojazd pod wpływem alkoholu.

Dziś na głównych drogach miasta i powiatu legnickiego mieszkańcy mogą spotkać patrole drogówki sprawdzające stan trzeźwości kierujących. Funkcjonariusze prowadzą dziania “Trzeźwy poranek”, które ukierunkowane są na eliminowanie z dróg nietrzeźwych i osób pod wpływem środków odurzających.

Pomimo wielu przeprowadzonych akcji i działań w dalszym ciągu policjanci zatrzymują nieodpowiedzialnych kierowców, którzy wsiadają do auta po kilku głębszych.

Złudne poczucie dobrej kondycji fizycznej i brak wyobraźni sprawiają, że alkohol staje się jednym z głównych czynników powodujących zdarzenia na drodze. Akcja ta ma na celu zapobieganie wypadkom drogowym oraz egzekwowanie od uczestników ruchu przestrzegania obowiązujących przepisów prawnych – informuje ​​​​​​​sierż.szt. Anna Tersa z legnickiej policji.

Pamiętać należy, że niezdyscyplinowani kierowcy w konfrontacji z poruszającymi się prawidłowo uczestnikami ruchu drogowego, mogą być przyczyną tragicznych wypadków drogowych.

Podczas takich działań policjanci nie tylko eliminują nietrzeźwych kierujących ale również sprawdzają, czy respektowane są przepisy ruchu drogowego w zakresie stosowania pasów bezpieczeństwa i przewożenia dzieci. Pod lupę biorą również stan techniczny pojazdów, za który odpowiadają kierowcy.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 5


Subskrybuj nas na Google News
Bądź na bieżąco z aktualnościami z LegnicyPowiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button