- REKLAMA -
Legnica 112

Transport 13 ton odpadów odzieży używanej zatrzymany na granicy

Dolnośląska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) zatrzymała transport 13 ton odpadów odzieży używanej z Niemiec do Polski. Odbiorca towaru nie posiadał zezwolenia na przetwarzanie odpadów, ich odzysku lub utylizację. Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska uznał przewóz za nielegalny.

KAS wykryła, podczas rutynowej kontroli na autostradzie A4 w Jędrzychowicach, nielegalny przywóz odpadów odzieży używanej z Niemiec do Polski. W prawie 13 tonowym ładunku przywożonym dla polskiej firmy znajdowało się zniszczone obuwie, zużyta bielizna i odzież. Odbiorca nie posiadał zezwolenia na przetwarzanie i nie był w stanie dokonać odzysku lub unieszkodliwienia odzieży w sposób zgodny z przepisami.

Jak ustalili funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego we Wrocławiu firma zajmuje się handlem odzieżą używaną, a towar, który miała odebrać był niesortowany i nie nadawał się do sprzedaży. Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska uznał przewóz za nielegalny.

Przewoźnikowi grozi kara 13 tys. zł, a odbiorcy towaru do 500 tys. zł.Naczepę wraz z towarem zajęto do postępowania karnego.

Przypominamy, że transport odpadów podlega zgłoszeniu w Systemie Elektronicznego Nadzoru Transportu (SENT). System SENT to narzędzie do walki z przestępczością transgraniczną. Został stworzony, by rejestrować towary wrażliwe takie jak: paliwo, alkohol, tytoń czy odpady. System ten pomaga funkcjonariuszom Służby Celno-Skarbowej w efektywnych kontrolach.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 5

Pokaż więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button