- REKLAMA -
Legnica 112

Traktowała kradzieże jak hobby. Już jest w rękach legnickiej policji

Policjanci Komendy Miejskiej Policji w Legnicy zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu zatrzymali 28-latkę, której udowodnili dokonanie kilkunastu kradzieży i włamań. Legniczanka dodatkowo była poszukiwana przez Sąd Rejonowy w Legnicy celem doprowadzenia do zakładu karnego. Teraz kobiecie grozi kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

Dzięki wytężonej pracy operacyjnej legniccy kryminalni trafnie wytypowali i zatrzymali 28-letnią sprawczynię kradzieży i włamań dokonywanych na terenie miasta. Kobieta po cichu wchodziła do otwartych mieszkań, a następnie zabierała torebki, portfele, dokumenty i inne wartościowe przedmioty znajdujące się przy wejściu

– mówi asp. Anna Grześków z legnickiej policji.

Pokrzywdzone osoby zdawały sobie sprawę, że padły ofiarą przestępstwa w momencie, kiedy chciały opuścić mieszkanie i zabrać ze sobą torebkę, saszetkę czy portfel z dokumentami a rzeczy pozostawionych w przedpokoju nie było.

Policjanci w trakcie przeszukania odzyskali część utraconego mienia, które przekazali właścicielom. Dzięki zebranemu materiałowi dowodowemu śledczy przedstawili sprawczyni zarzut dokonania kilkunastu kradzieży i kradzieży z włamaniem, do których się przyznała. Dodatkowo zatrzymana była poszukiwana przez Sąd Rejonowy w Legnicy celem odbycia kary roku pozbawienia wolności a w mieszkaniu kobiety ujawniono i zabezpieczono środki odurzające w postaci metamfetaminy. Za popełnione przestępstwo legniczanka może spędzić w więzieniu nawet 10 lat.

Apelujemy o to, aby bezwzględnie zamykać drzwi do swoich mieszkań i domów. Pozostawione przy wejściu wartościowe przedmioty, pieniądze i dokumenty mogą stać się szybkimi i łatwym łupem dla złodziei. Przypominajmy, szczególnie osobom starszym i schorowanym, które wymagają szczególnej opieki aby pamiętali o właściwym zabezpieczeniu swojego mienia

– dodaje asp. Anna Grześków z legnickiej policji.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 5

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button