- REKLAMA -
Legnica 112

Sprawca rozboju już w rękach legnickiej policji

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy, zatrzymali poszukiwanego 24-letniego mężczyznę, podejrzanego o dokonanie rozboju. Sprawcę wytypowali funkcjonariusze zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko życiu i zdrowiu legnickiej komendy. Decyzją Sądu Rejonowego wobec sprawcy zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za popełnione przestępstwo zatrzymanemu grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Wnikliwa praca operacyjna funkcjonariuszy Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu legnickiej komendy zakończyła się zatrzymaniem mężczyzny podejrzanego o dokonanie rozboju. Śledczy zajmujący się sprawą szybko wytypowali sprawcę tego zdarzenia, który ukrywał się przed mundurowymi wielokrotnie zmieniając miejsce zamieszkania. Dzięki współpracy z policjantami Wydziału Ruchu Drogowego poszukiwany 24-latek został zatrzymany i doprowadzony do policyjnej izby zatrzymań.

Funkcjonariusze ustalili, że sprawca przy użyciu noża zażądał od 22-latka wydania pieniędzy i portfela. Z obawy o swoje życie i zdrowie pokrzywdzony oddał wszystkie wartościowe przedmioty jakie przy sobie posiadał, a straty jakie poniósł opiewają na kwotę 2 tys. złotych – relacjonuje asp. Anna Grześków z legnickiej policji.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił śledczym na przedstawienie zatrzymanemu zarzutu dokonania rozboju z użyciem niebezpiecznego przedmiotu. Za dokonanie takiego przestępstwa grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Na wniosek funkcjonariuszy Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu Komendy Miejskiej Policji w Legnicy, Sąd Rejonowy zastosował wobec sprawcy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 5

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button