Legnica 112Policja

Przytomna reakcja legnickiego policjanta uratowała kobiecie życie [FILM]

Niecodzienną interwencję w środę podjął policjant legnickiej drogówki, gdy na ulicy Nowodworskiej podjechał do niego kierujący samochodem, który zdenerwowanym głosem oświadczył, że jego żona źle się czuje. Mundurowy stanął na wysokości zadania, włączył sygnały świetlne i dźwiękowe i bezpiecznie doprowadził pojazd z kobietą, której życie jak się okazało, było zagrożone, do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy.

Do policjanta kończącego obsługę zdarzenia drogowego na ul. Nowodworskiej w Legnicy, w  godzinach popołudniowych podjechał mężczyzna, wykrzykując przerażonym głosem poprosił policjanta o pomoc. Oświadczył, że jego żona bardzo źle się czuje i chyba ma zawał. Kobieta uskarżała się na bóle w okolicy klatki piersiowej.

Z uwagi, że mężczyzna nie znał topografii  miasta i stan kobiety zagrażał jej życiu, funkcjonariusz niezwłocznie powiadomił o wszystkim dyżurnego. Następnie włączając sygnały świetlne i dźwiękowe dokonał eskorty pojazdu, który jadąc bezpośrednio za radiowozem przez zatłoczone miasto, dojechał bezpiecznie do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy – relacjonuje asp. Krzysztof Oleniacz z legnickiej policji.

Dzięki szybkiej i profesjonalnej reakcji funkcjonariusza, udzielono niezbędnej pomocy lekarskiej kobiecie, której życie jak się okazało było zagrożone. Pamiętajmy, że uczestnik ruchu i inna osoba znajdująca się na drodze są obowiązani ułatwić przejazd pojazdowi uprzywilejowanemu, w  szczególności przez niezwłoczne usunięcie się z drogi, a w razie potrzeby zatrzymanie się.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 1

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button