Legnica 112

Przestępca-akrobata uciekał przed policjantami… po balkonach

Policjanci Wydziału do Walki z Przestępczość Przeciwko Mieniu ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o liczne przestępstwa przeciwko mieniu. Policjanci w miejscu jego zatrzymania ujawnili narkotyki, sprzęt służący do kradzieży pojazdów, elektronarzędzia, karabinek oraz amunicję. Prokurator wobec 39-latka zastosował dozór Policji. Łączne straty pokrzywdzonych w tej sprawie szacuje się na kilka tysięcy złotych.

Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Legnicy prowadzili działania operacyjne, dzięki którym ustalili mężczyznę podejrzanego o liczne kradzieże na terenie miasta i powiatu legnickiego. W wyniku zaplanowanych działań kryminalni udali się do jednego z mieszkań w Legnicy, gdzie miał przebywać 39-latek.

Podejrzany nie miał jednak zamiaru spotkać się z policjantami i zdecydował się na ucieczkę przez balkon. Nie przestraszyło go nawet to, że przebywał na czwartym piętrze. Funkcjonariusze przewidzieli jego zachowanie i czekali na niego z drugiej strony balkonu. Mężczyźnie udało się zejść do drugiego piętra, gdzie następnie został zatrzymany i  podnośnikiem ściągnięty na dół – informuje podkom. Jagoda Ekiert z legnickiej policji.

Podczas przeszukania legniczanina i mieszkania, w którym przebywał mundurowi ujawnili i zabezpieczyli narkotyki, karabinek, amunicję, sprzęt służący do kradzieży pojazdów oraz rzeczy mogące pochodzić z przestępstwa w postaci elektronarzędzi, numizmatów, a także sprzęt multimedialny.

W wyniku prowadzonych czynności i zgromadzonego materiału policjanci potwierdzili, że podejrzany dopuścił się, co najmniej kradzieży samochodu marki VW oraz kradzieży motocykla. Łączne straty osób pokrzywdzonych w tej sprawie szacuje się na kilka tysięcy złotych. Mężczyzna usłyszał już zarzuty, a prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór.

Przypominamy, że za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(źródło: KMP Legnica)

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 5

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button