Legnica 112

Prowadził auto mimo zakazu. Ale posiedzi nie tylko za to

Funkcjonariusze Ogniwa Prewencji Komisariatu Policji w Chojnowie zatrzymali 25-latka, który kierował pojazdem pomimo orzeczonego zakazu a dodatkowo był poszukiwany do odbycia zasądzonej kary pozbawienia wolności. Za niestosowanie się do obowiązującego zakazu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj w godzinach popołudniowych, policjanci  Ogniwa Prewencji Komisariatu Policji w Chojnowie zauważyli jadący pojazd marki Audi a w nim 25-letniego kierującego znanego z dokonywania kradzieży i włamań.

Po wylegitymowaniu i sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że mężczyzna posiada aktywny zakaz prowadzenia pojazdów wydany przez Sąd Rejonowy we Wschowie a dodatkowo jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Złotoryi na podstawie dwóch nakazów, celem odbycia zasądzonej kary pozbawienia wolności

– informuje asp. Anna Grześków z legnickiej policji.

Kierowca został zatrzymany i doprowadzony do policyjnego aresztu, gdzie spędzi najbliższe dwa lata i cztery miesiące w oczekiwaniu na kolejny wyrok. Kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności za niestosowanie się do orzeczonego zakazu prowadzenia pojazdów.

 

 

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 6

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button