- REKLAMA -
Legnica 112

Poszukiwany złodziej zatrzymany za… przechodzenie na czerwonym świetle

Nawet 10 lat pozbawienia wolności grozi 31-latkowi, który wczoraj usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem do pojazdu. Policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Legnicy zebrali materiał dowodowy, który pozwolił na zatrzymanie legniczanina. Straty jakie spowodował swoim przestępczym działaniem opiewają na kwotę ponad 4 tys. złotych.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy we wtorek podjęli interwencję wobec 31-latka, który przechodził przez przejście dla pieszych pomimo, że sygnalizator nadawał sygnał czerwony.

Podczas legitymowania okazało się, że mężczyzna nie tylko popełnił wykroczenie w ruchu drogowym ale jest również poszukiwany przez Wydział do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu. Legniczanin został ukarany mandatem karnym, zatrzymany i doprowadzony do policyjnego aresztu – powiedziała asp. Anna Grześków z legnickiej policji.

Funkcjonariusze kryminalni zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu udowodnili zatrzymanemu dokonanie kradzieży części do maszyn po uprzednim włamaniu się do pojazdu marki Iveco. Straty jakie spowodował swoim przestępczym działaniem opiewają na ponad 4 tys. złotych.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił śledczym na przedstawienie zatrzymanemu zarzutu, za który kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 5

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button