- REKLAMA -
Legnica 112Policja

Policyjna akcja “PRĘDKOŚĆ” na drogach miasta i powiatu legnickiego

Dziś od wczesnych godzin porannych funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy będą prowadzić działania pn. „Prędkość”, które ukierunkowane są na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w szczególności na przestrzeganie dozwolonej prędkości jazdy.

Głównym celem akcji jest ograniczenie liczby zdarzeń drogowych poprzez dyscyplinowanie zwłaszcza tych kierowców, którzy nie przestrzegają przepisów w zakresie ograniczenia prędkości oraz tych, którzy w sposób rażący bagatelizują przepisy ruchu drogowego.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego, przy wykorzystaniu ręcznych mierników prędkości oraz radiowozów wyposażonych w urządzenia rejestrujące tzw. wideorejestratory, będą prowadzić wzmożone kontrole kierujących pojazdami, którzy popełniają wykroczenia drogowe i nie stosują się do ograniczenia prędkości, szczególnie w obszarze zabudowanym. Stanowczo będą reagować na przypadki rażącego łamania przepisów ruchu drogowego, a także zbadają trzeźwość kierowców – przestrzega sierż. szt. Anna Tersa z legnickiej policji.

Biorąc pod uwagę fakt, iż nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych, policjanci apelują o rozsądek i bezwzględne przestrzeganie przepisów w tym zakresie. Przypominają również jak ważna jest jazda z tzw. „prędkością bezpieczną” – taką przy której kierowca zachowuje możliwość pełnego panowania nad pojazdem, czyli w razie potrzeby może go zatrzymać przed pojawiającą się przeszkodą, bądź ominąć ją bez zbędnego ryzyka.

Na drodze, gdzie sytuacja jest bardzo często dynamiczna, mogą wystąpić okoliczności, w których zmuszeni będziemy do natychmiastowej reakcji. Nadmierna prędkość może być czynnikiem, który spowoduje, że nie opanujemy w porę prowadzonego pojazdu, co może doprowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych.

Pamiętajmy, że pogoda ma duży wpływ na bezpieczeństwo na drogach. Latem występują gorące słoneczne dni, które niejednokrotnie kończą się burzami, a do tego wahania ciśnienia i wysoka temperatura. Takie warunki atmosferyczne nie tylko wpływają na nasze samopoczucie ale i weryfikują umiejętności kierowców.

Czy ten artykuł okazał się przydatny?
TakNie

Subskrybuj nas na Google News
Bądź na bieżąco z aktualnościami z LegnicyPowiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button