- REKLAMA -
Legnica 112Policja

Policja przypomina: Brak tabliczki z numerem domu to wykroczenie

Widoczne oznakowanie na domach jest bardzo ważne dla Twojego bezpieczeństwa. Zdarzają się sytuacje, że policjanci, ratownicy medyczni, lub strażacy szukają posesji przez kilka minut, ponieważ właściciel nieruchomości nie dopełnił obowiązku umieszczenia na niej numeru. W przypadku ratowania życia i zdrowia ludzkiego każda minuta ma znaczenie. Dlatego przypominamy właścicielom o obowiązku prawidłowego oznakowania posesji.

Prawidłowe oznakowanie nieruchomości ma bardzo duże znaczenie w codziennej pracy wielu służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo i ratowanie życia ludzkiego. Brak tabliczki z numerem porządkowym budynku może zdecydowanie wydłużyć czas oczekiwania na przyjazd odpowiednich służb. Często zdarza się, że policjanci, ratownicy medyczni lub strażacy szukają właściwego adresu przez kilka minut, tracąc przy tym bezcenny czas, który może uratować czyjeś życie.

Właściwe oznaczenie budynku, to ustawowy obowiązek każdego właściciela nieruchomości. Tabliczka z numerem porządkowym powinna znajdować się w widocznym miejscu na ścianie frontowej budynku. W przypadku, gdy budynek położony jest w głębi ogrodzonej nieruchomości, tabliczkę z numerem porządkowym umieszcza się również na ogrodzeniu – podpowiada asp. Krzysztof Oleniacz z legnickiej policji.

Niedopełnienie obowiązku oznakowania obiektu stanowi wykroczenie z art. 64 kodeksu wykroczeń i zagrożone jest karą grzywny do 250 zł. Pamiętaj, że właściwe oznaczenie numerem porządkowym posesji ma istotny wpływ na bezpieczeństwo Twoje jak i Twoich najbliższych.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0


Subskrybuj nas na Google News
Bądź na bieżąco z aktualnościami z LegnicyPowiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button