- REKLAMA -
Legnica 112

Policja podsumowała weekend. Zatrzymano 18 kierowców

W miniony weekend drogi powiatu legnickiego charakteryzowały się natężeniem bezmyślnych kierowców, którzy kierowali samochodami pod wpływem alkoholu, narkotyków oraz posiadając sądowe zakazy prowadzenia pojazdów. Funkcjonariusze wyeliminowali z jazdy, aż 18 takich nieodpowiedzialnych kierowców. Za popełnione przestępstwa odpowiedzą teraz przed sądem.

W miniony weekend policjanci Komendy Miejskiej Policji w Legnicy wyeliminowali z ruchu, aż 18 nieodpowiedzialnych kierujących, którzy odpowiedzą za swoje czyny przed sądem. Z 8 zatrzymanych nietrzeźwych kierowców, promilowy rekordzista miał w wydychanym powietrzu 3 promila alkoholu.

W takim stanie kierował Peugeotem we wsi Rosochata. Kolejnych 4 mężczyzn zatrzymanych do kontroli drogowej zostało poddanych badaniu narkotester, który wykazał, że znajdują się oni pod wpływem środków odurzających. Sześciu kolejnych kierowców, nie posiadało przy sobie prawa jazdy. Po sprawdzeniu ich w policyjnych systemach informatycznych wyszło na jaw, że uprawnienia do kierowania zostały im zatrzymane i mają aktywne zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Często nie zdajemy sobie sprawy z konsekwencji naszego nieodpowiedzialnego działania i braku odpowiedzialności za innych. Kierowcy, siadając za kierownice swojego pojazdu, często mają przekonanie, że policja ich nie „złapie”, albo mają tak blisko do domu, więc jakoś dojadą. Takie myślenie jest błędne i często prowadzi do wielu tragedii na drogach.

Przypominamy raz jeszcze, za łamanie zakazu sądowego grozi 5 lat pozbawienia wolności, natomiast za kierowanie pod wpływem środków odurzających, bądź w stanie nietrzeźwości kierowca może trafić do więzienia nawet na 2 lata. Lekkomyślnym kierowcom, grozi również zakaz prowadzenia pojazdów nawet do lat 15 – powiedziała mł. asp. Jagoda Ekiert z legnickiej policji.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 6


Subskrybuj nas na Google News
Bądź na bieżąco z aktualnościami z LegnicyPowiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button