Legnica 112

Policja podsumowała działania „Kaskadowy Pomiar Prędkości”

W miniony piątek na drogach powiatu legnickiego policjanci prowadzili wzmożone działania pn. „Kaskadowy Pomiar Prędkości”. Funkcjonariusze podczas całodniowej akcji ujawnili ponad 60 kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość i zatrzymali aż siedem praw jazdy.

W miniony piątek na drogach powiatu legnickiego policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy, prowadzili działania pn. „Kaskadowy Pomiar Prędkości”. Kontrole prowadzone były przez patrole ustawione kolejno po sobie na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach. Były posterunki stałe, ale także mierzono prędkość poruszających się pojazdów poprzez wideorejestratory zamontowane w nieoznakowanych radiowozach.

Podczas kontroli drogowych policjanci sprawdzali także trzeźwość kierujących, a także stan techniczny pojazdów, osoby i pojazdy pod kątem poszukiwań, a także stosowanie pasów bezpieczeństwa.

W trakcie kilkugodzinnej akcji policjanci ujawnili ponad 60 kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość, zatrzymali aż 7 praw jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o więcej niż 50 km/h.

Od początku roku na legnickich drogach blisko 150 osób straciło swoje uprawnienia na okres 3 miesięcy za jazdę o 50 km/h więcej na obszarze zabudowanym. Apelujemy o rozwagę i jazdę zgodną z przepisami, w szczególności dziś, kiedy na drodze jest mokro, co znacznie wydłuża drogę hamowania

– dodaje podkom. Jagoda Ekiert z legnickiej policji.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 6

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button